.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Przekształcenia spółek posiadających status zakładu pracy chronionej

Przekształcenia spółek polegające na zmianie formy organizacyjno-prawnej, bez połączenia lub podziału, uregulowane są w przepisach art. 26 par. 4 i art. 551 par. 1 kodeksu spółek handlowych.
zobacz więcej »


Rozlicz podatek za pracownika i wypełnij PIT-40

Termin sporządzenia PIT-40 za 2009 r. upływa wraz z końcem lutego, jednak w tym roku ostatni dzień lutego przypada w niedzielę, więc jest na to czas do poniedziałku 1 marca.
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Szkolenie w Bydgoszczy w dniu 22 lutego 2010 r.
zobacz więcej »


Dofinansowania do wynagrodzeń z tytułu umów cywilnoprawnych zawartych z własnym pracownikiem

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zapytała Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych o kwestię dofinansowania do wynagrodzeń z tytułu umów cywilnoprawnych zawartych z własnym pracownikiem oraz o dofinansowanie do wynagrodzenia spokrewnionego współpracownika.
zobacz więcej »


Czy istnieje możliwość przekształcenia spółdzielni w spółkę z o.o.?

Czy zakład pracy chronionej działający jako spółdzielnia i chcący legitymować się statusem zakładu pracy chronionej może przekształcić się w spółkę z o.o.?
zobacz więcej »


Odpowiedzialności za składki ZUS nie trwa wiecznie

Długość okresu przedawnienia należności z tytułu składek na ZUS określa art. 24 ust. 4 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Obecnie wynosi on dziesięć lat licząc od dnia, kiedy składki stały się wymagalne – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przedawnienie prawa do ulg we wpłatach na PFRON

Od wielu lat otrzymujemy informacje o wysokości obniżenia wpłat na PFRON. W wyniku przeoczenia księgowej dotychczas nie wykorzystaliśmy ulg uzyskanych w lipcu 1997 r., w grudniu 2008 r. i w marcu 2009 r. Czy możemy jeszcze skorzystać z tych ulg - pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Korekta błędów w informacjach dotyczących ulg we wpłatach na PFRON
zobacz więcej »


Opłaty środowiskowe nie są skutecznie ściągane

Dochody z pobieranych przez urzędy marszałkowskie opłat i kar za korzystanie ze środowiska sukcesywnie rosną, jednak postępowania zmierzające do ściągnięcia tych kwot są prowadzone zbyt opieszale, a to powoduje straty – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


1 procent dla organizacji pożytku publicznego

Dodatkowe wyjaśnienia Ministestwa Finansów z 11 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


Jedynie okresy opłacania składek emerytalno-rentowych są uwzględniane przy obliczaniu wysokości emerytury

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, Sąd Najwyższy w uchwale z 19 sierpnia 2009 r., (III UZP 1/2009, Biul. SN 2009/8/16) stwierdził, że zgodnie z art. 15 ust. 3 ustawy emerytalnej, zasiłek chorobowy i świadczenie rehabilitacyjne wypłacane po ustaniu stosunku pracy nie podlegają wliczeniu do podstawy wymiaru emerytury.
zobacz więcej »


Składki na FEP rozlicz na druku ZUS DRA

Składki na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP) za wszystkich pracowników, za których płatnik składek ma obowiązek je uiszczać za dany miesiąc, rozliczamy na deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-12 11:01Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.