.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Plan urlopów do obowiązkowego stosowania

Info Baza (2010-02-18), autor: Info Baza

Plan urlopów do obowiązkowego stosowania

Pracodawcy zatrudniający kilku lub kilkunastu pracowników, sprawy urlopowe załatwiają zazwyczaj bezpośrednio z pracownikiem, poprzez aprobatę złożonego przez niego wniosku urlopowego. Więksi pracodawcy, ze względu na znaczną liczbę zatrudnionych, wolą ustalać terminy wykorzystania urlopów w sposób bardziej uporządkowany, tj. w planie urlopów.
zobacz więcej »


Co urzędy skarbowe skontrolują w 2010 r.

Bać się powinni wszyscy, którzy chcą oszukać fiskusa. Firmom będzie trudniej wyłudzić VAT. Fiskus sprawdzi ryczałtowców i kartowiczów, a wysokie zwroty podatku będą weryfikowane – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Trybunał Konstytucyjny w sprawie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe od umów zlecenia

Firmy, niezależnie od tego, czy zatrudniają na stale czy na zlecenie, mają te same obowiązki BHP. Powinny mieć też równe prawa uwzględniania takich wydatków w podstawie wymiaru składek – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Ostatnie szkolenie cyklu: Bydgoszcz, poniedziałek 22 lutego 2010 r.
zobacz więcej »


Koszt urządzenia do masażu w rozliczeniu podatku dochodowego

Podatnik, będący osobą niepełnosprawną, kupił masażer leczniczy. Używa go od kilku miesięcy do masażu kręgosłupa i nóg. Stosowanie tego sprzętu ułatwiło podatnikowi wykonywanie czynności życiowych. Czy ten wydatek będzie uznany za koszt rehabilitacyjny?
zobacz więcej »


Nie każde zdarzenie można uznać za wypadek przy pracy

Gdy pracownik ulega wypadkowi w trakcie wykonywania pracy zarobkowej stara się wykazać, że przyczyny tego zdarzenia leżą poza jego organizmem.
zobacz więcej »


Na jakie wsparcie ze strony samorządu mogą liczyć mieszkańcy?

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, jednostki samorządu terytorialnego, w tym w szczególności gminy, wspierają mieszkańców w wielu sytuacjach. Przykładowo zgodnie z ustawą o pomocy społecznej świadczenia z niej udzielane są osobom i rodzinom w szczególności z powodu: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby czy przemocy w rodzinie.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-18 11:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.