.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Urlop ojcowski w dokumentach ZUS

Info Baza (2010-02-19), autor: Info Baza

Urlop ojcowski w dokumentach ZUS

Pracownik złożył wniosek o udzielenie w lutym br. urlopu ojcowskiego na dziecko. Wypłacimy mu z tego tytułu zasiłek macierzyński. W jaki sposób powinniśmy wykazać okres tego urlopu w dokumentach rozliczeniowych przekazywanych do ZUS?
zobacz więcej »


Kontrole Izb Skarbowych: kasy fiskalne i e-handel do sprawdzenia

Ściganie firm ukrywających dochody i osób, które więcej wydają, niż zarabiają, to niektóre zadania inspektorów w 2010 r.
zobacz więcej »


Czy składki na FEP powinny być uwzględnione w Inf-D-P?

Korzystamy z dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. Mamy wątpliwości dotyczące wliczania składek na Fundusz Emerytur Pomostowych do kosztów płacy ustalanych na potrzeby dofinansowania. Uzyskaliśmy informację, że składki te należy wliczać do kosztów płacy wykazywanych w informacji INF-D-P, ponieważ są naliczane od wynagrodzenia brutto. Czy to prawda? – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska

Szkolenie w Poznaniu w dniu 23 lutego 2010 r.

Prowadzący
Tomasz Kaler – wieloletni pracownik Ministerstwa Środowiska, specjalista w zakresie obowiązków przedsiębiorców z zakresu prawa ochrony środowiska, procesu inwestycyjnego z uwzględnieniem wymagań środowiskowych oraz realizacji inwestycji ze środków UE. Autor artykułów i współpracownik magazynu „Ochrona Środowiska w praktyce”
zobacz więcej »


Zanim wypełnisz PIT, wybierz odpowiedni dla siebie formularz

Przygotowanie zeznania podatkowego warto zacząć do wyboru właściwego formularza. Dla przedsiębiorców przeznaczone są dwa podstawowe: PIT-36 i PIT-36L, ale wystarczy, że właściciel firmy przejawiał w ciągu 2009 roku jeszcze inne, poza działalnością gospodarczą, formy aktywności, aby okazało się, że na jednym PIT się nie skończy. Tak samo, gdy będzie korzystał z ulg lub odliczeń – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy gminy uzyskają monopol na odbiór odpadów komunalnych?

W Sejmie toczą się prace legislacyjne nad poselskim projektem ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przewiduje on wdrożenie zupełnie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi – czytamy w Przeglądzie Komunalnym.
zobacz więcej »


Zarząd spółki odpowie za nieopłacony ZUS

Osoby pełniące funkcje członków zarządu spółki z o.o. odpowiadają za niezapłacone przez spółkę składki na ubezpieczenia społeczne. Odpowiedzialność ta wynika z przepisu art. 31 ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń, który odsyła do art. 116 ordynacji podatkowej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wn-U-G: czy za opóźnioną refundację należą się odsetki?

Terminowo złożyłam prawidłowo wypełniony wniosek Wn-U-G. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nie wezwał mnie do korekty wniosku, ale też nie wypłacił refundacji w terminie wynikającym z ustawy. Na jednym z forów dyskusyjnych uzyskałam informację, że PFRON nie wypłaca odsetek za opóźnienie, gdyż jest jednostką budżetową. Czy to prawda? – pyta czytelniczka Dziennika Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Zasiłek będzie, gdy były płacone składki

Przedsiębiorca, jako osoba prowadząca pozarolniczą działalność, podlega ubezpieczeniu na zasadach dobrowolności. Nie można się zgłosić do ubezpieczenia chorobowego za okres wsteczny z wyjątkiem sytuacji...
zobacz więcej »


Przykłady naliczania opłat za korzystanie ze środowiska: za przeładunek benzyn

Opłatę tę wylicza się według następującego wzoru...
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-19 10:48Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.