.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

PIT-39 i nowa ulga mieszkaniowa

Info Baza (2010-03-09), autor: Info Baza

PIT-39 i nowa ulga mieszkaniowa

W tym roku pierwszy raz będziemy składać PIT–39. Jest to nowy druk, w którym rozliczymy sprzedaż nieruchomości nabytych po 1 stycznia 2009 r. oraz nową ulgę mieszkaniową – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


ZUS zaostrzył kryteria przyznawania rent, liczba rencistów spada

W 2009 roku na rencie z powodu niezdolności do pracy było tylko 1,2 mln Polaków. To najmniej od początku transformacji ustrojowej. Dla przykładu  w rekordowym 1998 r. mieliśmy aż 2,7 mln rencistów – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Chorobowe podczas urlopu wychowawczego

Mam 28 lat i do 24 lutego 2010 r. korzystałam z urlopu wychowawczego. Parę dni przed zakończeniem tego urlopu złamałam nogę. Wskutek tego, od 18 lutego otrzymałam zwolnienie lekarskie na okres 30 dni. Ponieważ wymagam dalszego leczenia, nie mogę na razie wrócić do pracy. Czy w tej sytuacji przysługuje mi zasiłek chorobowy?
zobacz więcej »


Zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON •• Omówienie założeń do zmiany ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Poznaniu (23 marca 2010 r.), Wrocławiu (24 marca), Warszawie (26 marca), Katowicach (8 kwietnia), Krakowie (9 kwietnia)
zobacz więcej »


Emerytury pomostowe, praca w szczególnych warunkach i szczególnym charakterze

Wyjaśnienie MPiPS z 9 marca 2010 r. w związku z artykułem Bożeny Wiktorowskiej „Czy pracownik musi wykonywać pracę przez 8 godzin” (Dziennik Gazeta Prawna nr 45 z 5-7 marca 2010 r.).
zobacz więcej »


Zaległości we wpłatach na PFRON

Od dwóch miesięcy nasza firma powinna dokonywać wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Niestety, w związku z chwilowymi problemami finansowymi opłat tych nie wnosimy. Zamierzamy uregulować je w najbliższych miesiącach. Czy należy do tej kwoty doliczyć odsetki? Jak dokładnie wyliczyć tę opłatę?
zobacz więcej »


Sprawozdanie finansowe za 2009 r. – terminy

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, spółki, których dzień bilansowy pokrywa się z kalendarzowym, powinny sporządzić sprawozdanie finansowe w ciągu trzech miesięcy od dnia bilansowego, tj. do 31 marca.
zobacz więcej »


Opłaty za energię lub usługi można księgować na dwa sposoby

Koszty energii i usług telekomunikacyjnych na przełomie roku można zaksięgować jako zobowiązanie lub rozliczenia międzyokresowe. Decyzja zależy od stopnia pewności przy określeniu wysokości zobowiązań.
zobacz więcej »


Jak ujmujemy leasing w księgach rachunkowych, a jak dla celów podatkowych?

Często zdarza się, że umowę, która podatkowo jest leasingiem operacyjnym, bilansowo traktujemy jako leasing finansowy. Ta różnica musi mieć odzwierciedlenie w księgach rachunkowych i podatkowych leasingobiorcy. Dodatkowo skutkuje powstaniem przejściowych różnic z tytułu odroczonego podatku dochodowego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Eksport: preferencyjna stawka VAT tylko gdy spełnione są wszystkie warunki

Jak donosi Rzeczpospolita aby dla transakcji eksportowej zastosować preferencyjne zasady rozliczania VAT, w tym stawką  0 proc, należy spełnić wszystkie wymagania stawiane przez przepisy ustawy.
zobacz więcej »


Wynajmujesz auto do celów służbowych, rozlicz wydatki w kosztach

Fiskus uważa, że przedsiębiorca, który korzysta z wynajętego samochodu osobowego, powinien rozliczać czynsz w ramach kilometrówki. Będzie więc kosztem podatkowym tylko do wysokości limitu. Wylicza się go, mnożąc liczbę przejechanych kilometrów oraz stawkę za jeden kilometr. Aby ustalić, ile przejechał samochód, trzeba prowadzić ewidencję jego przebiegu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Więcej szkoleń dla osób niepełnosprawnych

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce, aby województwa ogłaszały unijne konkursy dedykowane tylko osobom niepełnosprawnym – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-09 12:00Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.