.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

PFRON kontroluje przedsiębiorców

Info Baza (2010-03-10), autor: Info Baza

PFRON kontroluje przedsiębiorców

Szacujemy, że w pierwszym półroczu tego roku przeprowadzimy ponad tysiąc kontroli u pracodawców korzystających ze środków funduszu – informuje w Rzeczpospolitej Tomasz Leleno, rzecznik prasowy PFRON.
zobacz więcej »


Dla kogo wcześniejsze emerytury?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, przywileje dla pracowników z długim stażem wynikają z art. 29 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
zobacz więcej »


Przewinienia pracownika: kary pieniężne są limitowane

Nie tylko wykaz przewinień, za które pracownik może zostać finansowo ukarany, jest ściśle określony. To samo dotyczy wysokości tej sankcji oraz sposobu jej ściągnięcia z pensji.
zobacz więcej »


Uprawnienia i obowiązki pracodawców osób niepełnosprawnych w 2010 roku, w kontekście rozliczeń z pracownikami, ZUS i PFRON

Szkolenia we Wrocławiu (18 marca 2010 r.), Katowicach (19 marca), Bydgoszczy (25 marca), Łodzi (26 marca)
zobacz więcej »


Sejm zmienia PIT od drobnych umów

Osoby zarabiające miesięcznie mniej niż 200 zł będą mogły wybrać, czy chcą być opodatkowane ryczałtem czy na zasadach ogólnych.
zobacz więcej »


Umowa o pracę i 50-proc. koszty uzyskania przychodu

Czy możliwe jest, aby w umowach o pracę zawartych z informatykami, którzy w ramach swoich obowiązków pracowniczych tworzą m.in. utwory w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim, określić odpowiednią proporcją wynagrodzenia autorskiego i zastosować do niej 50-proc. stawkę kosztów uzyskania przychodu – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak z samozatrudnionego stać się wspólnikiem

Indywidualnej działalności gospodarczej prowadzonej pod własnym nazwiskiem nie można przekształcić w spółkę w sposób gwarantujący ciągłość prawną. Najmniej kłopotliwym sposobem na zmianę formy prawnej jest zawiązanie spółki i wniesienie do niej aportem całego przedsiębiorstwa – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT: kiedy danina od papierów wartościowych?

Osoby, które sprzedały akcje w końcu 2009 r., mogą rozliczyć zysk nawet z rocznym opóźnieniem. Wszystko przez to, że przeniesienie własności papierów wartościowych następuje nie w momencie dokonania transakcji, ale w chwili dokonania odpowiednich zapisów na rachunku papierów wartościowych prowadzonym przez uprawnione podmioty, czyli w momencie rozliczenia transakcji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT: daniny od nieruchomości można uniknąć

Osoby, które sprzedają teraz mieszkanie kupione w latach 2007 – 2008, mogą skorzystać z ulgi meldunkowej. Nie zapłacą dzięki temu podatku dochodowego.
zobacz więcej »


Koszty uzyskania przychodów: na czym polega metoda memoriałowa

Jakie są ograniczenia przy metodzie memoriałowej, oprócz niezapłaconych własnych składek pracodawcy? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-10 10:59Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.