.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Poszukiwanie oszczędności podatkowych – ubezpieczenie i amortyzacja samochodu

W procesie poszukiwania oszczędności podatkowych niezwykle istotne jest m.in. zaliczanie określonych wydatków do puli wydatków stanowiących koszty uzyskania przychodu. Takie działanie pozwala na zmniejszenie podstawy opodatkowania – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

 
Środki przekazane na ZFRON nie są kosztami podatkowymi

Wpłaty na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, odpowiadające środkom uzyskanym ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, nie mogą być kosztami w momencie przekazania ich na fundusz – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nowy cykl szkoleń z Danutą Multańską

Poznań, Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków
zobacz więcej »


Pomostówki zgodne z Konstytucją

Trybunał Konstytucyjny odrzucił w całości wniosek grupy posłów Lewicy w sprawie emerytur pomostowych. Posłowie zakwestionowali szczegółowe zasady przyznawania pomostówek, według których prawo do nich przysługuje tylko tym, którzy zaczęli pracę przed 1999 rokiem.
zobacz więcej »


Nie w każdym wypadku trzeba płacić składkę na FEP

Naszemu pracownikowi skończyła się umowa o pracę 31 grudnia 2009 r. Czy powinniśmy naliczyć składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych 8 stycznia 2010 r. od grudniowego wynagrodzenia? Ostatecznie tego nie zrobiliśmy, ale mam wątpliwości, czy słusznie – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Firmy nie chcą płacić składek na emerytury pomostowe

Firmy protestują przeciw płaceniu składek do Funduszu Emerytur Pomostowych za pracowników, którzy nie będą mogli przejść na emerytury pomostowe – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Szczepionkę przeciwko grypie pracodawca dolicza do wynagrodzenia

Tylko obowiązkowe świadczenia zdrowotne są zwolnione z PIT. Ministerstwo Finansów potwierdziło, że nie zalicza się do nich szczepienia przeciwko grypie. Tak więc pracownik, któremu firma je funduje, uzyskuje przychód. Pracodawca powinien go doliczyć do jego wynagrodzenia i opodatkować – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rozpoczęcie działalności gospodarczej: jeden formularz czasem nie wystarczy

Zanim przedsiębiorca uzyska wymarzony wpis do ewidencji działalności gospodarczej, musi nagłowić się nad wypełnieniem wniosku, a niekiedy kilku innych druków. Najlepiej  postępować tak, jak zaleca im urzędnik gdyż  gminy w porozumieniu z lokalnymi urzędami wypracowały własne metody działania – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Prawnik – Manager. Jak wykorzystać dostępne na rynku systemy
informatyczne by w elastyczny i przyjazny sposób zarządzać Kancelarią

Konferencja w Gdańsku
zobacz więcej »


Skarbówka tropi skuteczniej

Znamy wyniki kontroli skarbowej za ubiegły rok. Ministerstwo Finansów podsumowało właśnie działalność 16 urzędów kontroli skarbowej (UKS) w kraju – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


VAT: kiedy usługi uszlachetniania są objęte zerową stawką?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, spółka prowadząca działalność w zakresie uszlachetniania czynnego we wniosku o interpretację przepisów podatkowych pytała, czy w świetle art. 83 ust. 7 pkt. 1 ustawy o VAT może zastosować zerową stawkę VAT dla usług garbarstwa świadczonych zagranicznym kontrahentom, jeśli nie ma dokumentu potwierdzającego faktyczny wywóz uszlachetnionych towarów poza terytorium UE.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-17 11:27Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.