.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zasiłek macierzyński od 1 stycznia 2010 r.

Info Baza (2010-03-22), autor: Info Baza

Zasiłek macierzyński od 1 stycznia 2010 r.

Opracowanie ZUS z 19 marca 2010 r. dotyczące: zasiłku macierzyńskiego za okres urlopu ojcowskiego; zasiłku macierzyńskiego w przypadku łączenia dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego z pracą; zasiłku chorobowego lub opiekuńczego w przypadku łączenia dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego z pracą.
zobacz więcej »


Stanowisko BON: Pracodawcy nie są karani za odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych na konto Urzędu Skarbowego zamiast na rachunek ZFRON oraz PFRON
zobacz więcej »


Uprawnienia i obowiązki pracodawców osób niepełnosprawnych w 2010 roku, w kontekście rozliczeń z pracownikami, ZUS i PFRON

Szkolenia w Bydgoszczy (25 marca 2010 r.) i Łodzi (26 marca)
zobacz więcej »
Jak interpretować nieodpłatne przekazanie w świetle ustawy o CIT?

Jedną z form promocji produktów lub wizerunku i logo producentów jest przekazywanie darowizn pieniężnych albo rzeczowych. Ustawa o CIT wyłącza z kosztów uzyskania przychodów wydatki na darowizny. W związku z tym rodzi się pytanie, czy z kosztów podatkowych powinny być wykluczone także te przekazywane na zlecenie innego podmiotu w ramach świadczonych usług marketingowych? – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


PIT dla małoletniego

Czy powinienem dochody mojego małoletniego syna doliczyć do moich i wpisać w PIT? Na jakim formularzu powinienem się rozliczyć? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Programy „PEGAZ 2003”, „Komputer dla Homera 2003” oraz „TRENER PRACY – zatrudnienie wspomagane osób niepełnosprawnych”

Informacja PFRON z 19 marca 2010 r.
zobacz więcej »


Dla kogo emerytury na starych zasadach?

Urodzeni przed 1 stycznia 1949 r. mogą przechodzić na emerytury na starych zasadach. W praktyce z tych wcześniejszych mogą korzystać już tylko mężczyźni. Kobiety mogą przechodzić tylko na emerytury po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego, gdyż wszystkie one ukończyły już 60 lat – czytamy w Rzeczpospolitej. 
zobacz więcej »


ZFŚS: kiedy emeryt może stracić prawo do świadczeń socjalnych?

Czy emeryci tracą status uprawnionych do korzystania ze środków ZFŚŚ w pierwszej firmie, zatrudniając się w innej po przejściu na emeryturę? – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Nadpłatę pensji da się odliczyć bez zgody zatrudnionego

Można bez zgody pracownika odebrać powstałą nadpłatę na jego koncie, ale tylko jeśli potrącenie nastąpi w najbliższym terminie płatności kolejnego wynagrodzenia. Wynagrodzenie to trzeba wówczas zmniejszyć o nienależną kwotę jeszcze przed pobraniem składek na ZUS oraz zaliczki na podatek dochodowy. Gdyby pracodawca tego nie zrobił, może dokonać potrącenia wyłącznie za zgodą pracownika wyrażoną na piśmie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


FEP – sposób obliczenia okresu pracy

Od kiedy pracodawca ma obowiązek opłacania składek za pracownika zatrudnionego w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-22 10:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.