.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nie można odliczać VAT od zakupu paliwa do samochodów osobowych

Podatnik nie ma prawa do odliczenia VAT z faktur dokumentujących zakup paliwa do samochodów osobowych. Sam fakt używania tych samochodów do działalności opodatkowanej VAT nie może prowadzić do wniosku, że takie prawo mu przysługuje. Tak wynika z wyroku WSA w Rzeszowie z dnia 11 marca 2010 r., sygn. akt I SA/Rz 21/10.
zobacz więcej »


Naliczanie wynagrodzeń i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa według zasad obowiązujących w 2010 roku

Szkolenia w Poznaniu (15 kwietnia 2010 r.) Warszawie (16 kwietnia), Bydgoszczy (19 kwietnia), Gdańsku (20 kwietnia), Wrocławiu (13 maja), Katowicach (14 maja)
zobacz więcej »


Osoba pomagająca niepełnosprawnemu pracownikowi

Firma chce zatrudnić osobę niepełnosprawną. W wielu czynnościach będzie jej pomagać inny pracownik. Czy przysługuje nam w tym przypadku jakaś refundacja kosztów z PFRON? Czy pracownik pomagający niepełnosprawnemu może też być niepełnosprawny?
zobacz więcej »


Umowa o wykorzystanie prywatnego komputera do celów służbowych
zobacz więcej »


Czy umowa-zlecenie i o dzieło są wliczane do lat pracy?

Jak odpowiada ekspert ZUS, okresami składkowymi podlegającymi zaliczeniu przy ustalaniu prawa i wysokości świadczeń są między innymi okresy ubezpieczenia, okresy opłacania składek na ubezpieczenie społeczne w wysokości określonej w przepisach o organizacji i finansowaniu ubezpieczeń społecznych
zobacz więcej »


Nabór niepełnosprawnych pracowników bez kontroli PIP

Z przepisów zniknął obowiązek przeprowadzenia kontroli przez PIP w firmie planującej zatrudnienie niepełnosprawnego.
zobacz więcej »


Bezczynność urzędu: Najpierw zażalenie, a dopiero potem skarga na bezczynność

Przed wniesieniem do sądu skargi na bezczynność dyrektora izby skarbowej skarżący obowiązany jest do wyczerpania środków prawnych przewidzianych w kodeksie postępowania administracyjnego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Fiskus za swoje czynności zażąda opłaty

Jeśli podatnik będzie chciał uzyskać zaświadczenie z urzędu skarbowego albo interpretację od ministra finansów, będzie musiał zapłacić. Opłata należy się również za pełnomocnictwo.
zobacz więcej »


Komplikacje w opodatkowaniu sprzedaży mieszkań

Fiskus żąda zapłaty 19 proc. podatku od osób, które sprzedały mieszkanie z udziałem w gruncie będącym w użytkowaniu wieczystym, korzystając z ulgi meldunkowej bo  zwolnienie nie obejmuje udziału w użytkowaniu wieczystym działki, a skoro tak, to przychód ze sprzedaży tego prawa ma być opodatkowany 19-proc. podatkiem zgodnie z art. 30e o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podatek ten powinien zatem wykazać w zeznaniu rocznym za rok, w którym nastąpiło odpłatne zbycie nieruchomości i praw majątkowych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Renta za mieszkanie

Jak informuje Gazeta Wyborcza, umowa o dożywocie czy odwrócona hipoteka to w wielkim skrócie przekazanie mieszkania (domu) opiekunowi lub bankowi w zamian za opiekę lub rentę.
zobacz więcej »


Ostatnie dotacje: Kierunki dystrybucji środków unijnych po 2014 roku

Ogłoszona w marcu Strategia Rozwoju Europy wytyczy kierunki dystrybucji środków unijnych począwszy od 2014 roku. To według jej założeń będą kształtowane programy operacyjne oraz określane typy projektów podlegające dofinansowaniu – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-01 11:55Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.