.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Obowiązki po sporządzeniu sprawozdania finansowego za 2009 r.

Termin na sporządzenie sprawozdania finansowego za 2009 r. już upłynął. Należy jednak pamiętać, że sporządzenie sprawozdania i podpisanie go to nie koniec obowiązków związanych z zamknięciem roku 2009. W poniższej tabeli przypominamy te obowiązki i czas na ich zrealizowanie.
zobacz więcej »


Ograniczenia w wydatkowaniu środków ZFRON

Na publikację w Dzienniku Ustaw czeka podpisana właśnie nowelizacja rozporządzenia z 19 grudnia 2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Nowe przepisy wejdą w życie w ciągu dwóch tygodni od ich ogłoszenia – co powinno nastąpić w najbliższych dniach – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Sporządzanie informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis - tj. osoby niepełnosprawne prowadzące działalność gospodarczą oraz rolnicy ubiegający się o wypłatę refundacji składek na ubezpieczenia społeczne

Informacja PFRON z 12 kwietnia 2010 r.
zobacz więcej »


Premia dla przedsiębiorcy za przygotowanie do zawodu młodych pracowników

Jedną z najkorzystniejszych dla pracodawcy form współpracy z młodymi osobami jest przeprowadzenie programu przygotowania zawodowego dorosłych na podstawie umowy zawartej ze starostą. Działania takie inicjuje, organizuje i finansuje starosta. Pracodawca chcący przeprowadzić takie przygotowanie powinien zatem śledzić roczne plany sporządzane w tym zakresie przez starostę. Można dowiedzieć się z nich przede wszystkim o liczbie tworzonych miejsc przygotowania zawodowego dorosłych oraz wysokości środków Funduszu Pracy na finansowanie takiego przygotowania – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Działalność gospodarcza: rozliczenie w PIT składek ZUS

Przedsiębiorca, który opłaca składki na ubezpieczenia społeczne, odlicza je w poz. 139 formularza PIT-36 lub w poz. 35 PIT-36L. W ten sposób można odliczyć składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe oraz wypadkowe podatnika oraz osób z nim współpracujących – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Działalność gospodarcza: z jakich odliczeń może skorzystać właściciel firmy

Również właściciel firmy może skorzystać z podatkowych odliczeń. Większe możliwości mają ci, którzy zdecydowali się na rozliczenie według skali. Jeśli mają wysokie dochody, płacą nawet 32% podatek, ale mogą znacznie zmniejszyć swoje obciążenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy wykazać w przychodach premię pieniężną?

W styczniu dostaliśmy od kontrahenta premię pieniężną za osiągnięcie w ubiegłym roku określonego poziomu zakupów. Czy możemy ją wykazać w przychodach dopiero w miesiącu otrzymania? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej
zobacz więcej »


Załączniki do formularzy PIT-36 i PIT-36L

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, oprócz PIT-36 i PIT-36L przedsiębiorcy mogą być zobowiązani do złożenia dodatkowych dokumentów...
zobacz więcej »


Nie każdy dług w ZUS się przedawni

Należności o charakterze publicznoprawnym charakteryzują się wzmożoną ochroną prawną w zakresie możliwości ich egzekwowania.
zobacz więcej »


Rozliczenia z ZUS: czasem lepiej zabiegać o raty niż o umorzenie

Jestem młodą matką wychowującą samotnie dziecko, na które nie mam alimentów. Jednocześnie studiuję, a moje studia prywatne są odpłatne. W 2006 r. założyłam działalność gospodarczą. Moja mama miała zająć się opłacaniem składek ZUS. Nie robiła tego jednak. Od 2008 r. jestem zatrudniona na stałą umowę o pracę. W zeszłym miesiącu ZUS zajął mi pensję w wysokości 50 proc. na poczet zaległych składek. Czy mogę ubiegać się o umorzenie odsetek lub zmniejszenie ściąganej należności – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Darmowa pomoc prawna nie jest opodatkowana VAT

Kancelaria działająca pro bono nie zapłaci podatku VAT od darmowych usług prawnych.
zobacz więcej »


Niepełnosprawnego należy zgłosić do ewidencji PFRON

Czy spółka, która otrzymuje dofinansowanie z PFRON otrzyma dodatkowe pieniądze, jeśli któryś z obecnych pracowników przyniesie zaświadczenie o niepełnosprawności, czy też musi to być osoba nowo zatrudniona? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-13 12:26Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.