.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Akta osobowe trzymamy nawet przez pół wieku

Info Baza (2010-04-14), autor: Info Baza

Akta osobowe trzymamy nawet przez pół wieku

Obowiązkiem pracodawcy jest prowadzenie i przechowywanie akt osobowych pracowników. Nawet likwidacja firmy nie uzasadnia swobodnego zadysponowania nimi przez szefa. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Obowiązki po sporządzeniu sprawozdania finansowego za 2009 r.

W publikowanym wczoraj artykule mogła nie wyświetlać się główna tabela. Usterka została poprawiona. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym materiałem.
zobacz więcej »


Naliczanie wynagrodzeń i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa według zasad obowiązujących w 2010 roku

Szkolenia w Poznaniu (15 kwietnia 2010 r.) Warszawie (16 kwietnia), Bydgoszczy (19 kwietnia), Gdańsku (20 kwietnia), Wrocławiu (13 maja), Katowicach (14 maja)
zobacz więcej »


Limitowane odliczenie kosztów wynajętego auta

Jak donosi Rzeczpospolita przedsiębiorca, który dzierżawi samochód osobowy powinien rozliczać czynsz w ramach kilometrówki.
zobacz więcej »


Kontrakt menadżerski a składki ZUS

Menedżer na kontrakcie może czasem wybrać, od czego zapłaci składki. Będzie tak, gdy kontrakt łączy z działalnością gospodarczą, która obejmuje szerszy katalog usług niż zarządzanie firmą. W innych sytuacjach przepisy nie zostawiają takiej swobody – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Fiskus przywróci termin, gdy spóźnienie nie było z naszej winy

Jak donosi Rzeczpospolita, jeśli przedsiębiorca nie zdąży na czas z odwołaniem od decyzji, może wnioskować o przywrócenie terminu do jego wniesienia. Spóźnienie musi jednak uzasadnić. Urzędnicy nie poprzestaną na ogólnikowych wyjaśnieniach.
zobacz więcej »


W prawie cywilnym i podatkowym ten sam termin może znaczyć co innego – przykład: umowa użyczenia

Rożny sens tych samych pojęć w prawie cywilnym i podatkowym powoduje, że tę samą usługę inaczej może zakwalifikować podatnik i urząd skarbowy. Świadomość tego może pozwolić uniknąć niekorzystnych dla nas rozstrzygnięć – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Najem mieszkań opuszcza szarą strefę

Jak donosi Rzeczpospolita w tym roku ryczałt jest zdecydowanie bardziej korzystny dla wynajmujących mieszkania niż rozliczenie na zasadach ogólnych według stawek 18 i 32 proc.
zobacz więcej »


Zwolnienie od podatku dotacji na usunięcie azbestu

Dofinansowanie ze środków gminnego funduszu ochrony środowiska kosztów utylizacji wyrobów zawierających azbest nie jest zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych.
zobacz więcej »


Będzie mniejsza ochrona majątku dłużników?

Dłużnicy nie uciekną przed fiskusem, przepisując swój majątek na współmałżonka lub inną osobę., niekoniecznie nawet z rodziny.
zobacz więcej »


Kiedy sprzedaż lokalu jest wolna od podatku

Osoba, która za pieniądze uzyskane ze sprzedaży mieszkania spłaca kredyt zaciągnięty wcześniej na jego zakup, korzysta ze zwolnienia z podatku. Dotyczy to lokalu kupionego przed końcem 2006 r., który został sprzedany przed upływem pięciu lat. Potwierdził to dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji z 30 marca 2010 r. (nr IPPB2/415-227/10-2/MG) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-14 13:13Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.