.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Podróż służbowa pracownika odbyta samochodem osoby trzeciej

Info Baza (2010-04-15), autor: Info Baza

Podróż służbowa pracownika odbyta samochodem osoby trzeciej

Pracownik odbył podróż służbową samochodem należącym do jego brata. Czy w tej sytuacji zwrot kosztów używania przez pracownika prywatnego samochodu do celów służbowych spółka z o.o. może ująć w kosztach podatkowych?
zobacz więcej »


Jakie informacje przedstawi podmiot ubiegający się o pomoc de minimis?

Od 5 kwietnia 2010 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów, w którym określono, jakie informacje musi przedstawić podmiot ubiegający się o pomoc publiczną. Jest to rozporządzenie z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON

Szkolenia w Poznaniu (22 kwietnia 2010 r.), Wrocławiu (23 kwietnia)
zobacz więcej »


Wypadek podczas delegacji nie zawsze wiąże się ze świadczeniem

Podróż służbowa to wykonywanie wskazanego przez pracodawcę zadania poza miejscowością, w której znajduje się stałe miejsce pracy pracownika, w czasie i miejscu określonym w poleceniu wyjazdu służbowego. Gdy podczas takiego wyjazdu pracownik dozna urazu, np. złamie sobie nogę w budynku, w którym ma wykonać polecone zadanie, zdarzenie takie powinno zostać zakwalifikowane na równi z wypadkiem przy pracy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Praca podczas urlopu macierzyńskiego w dokumentach dla ZUS

Pracownica przebywająca na urlopie macierzyńskim zawarła umowę-zlecenie z własnym pracodawcą. Jakim ubezpieczeniom będzie podlegać, co i jak wykazać w raportach ZUS? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »
Nieobecny nieusprawiedliwiony traci na uprawnieniach i świadczeniach

Podwładny, który bez wytłumaczenia sam zrobił sobie wolne od pracy, a mimo wszystko nie pozbyliśmy się go dyscyplinarnie, nie pozostaje bezkarny. W sferze przywilejów pracowniczych dostanie mniej, niż gdyby wyjaśnił motywy absencji.
zobacz więcej »


Praca w nocy za dodatkowym wynagrodzeniem

Za pracę w nocy uznaje się tę wykonywaną między godziną 21 a 7. Takie określenie nocnych godzin pracy może być precyzowane przez pracodawcę w postanowieniach układu zbiorowego pracy lub np. w regulaminie pracy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Renta rodzinna z ZUS nie dla każdego małżonka

ZUS może odmówić przyznania renty rodzinnej po zmarłej żonie lub mężu, jeśli uzna, że nic nie łączyło małżonków przed śmiercią jednego z nich.
zobacz więcej »


Zmiany w kodeksie cywilnym korzystne dla osób niewidomych

Od 16 kwietnia osoby niewidome nie mogące przeczytać oficjalnych dokumentów, pod którymi mają złożyć podpis, np. umów bankowych, nie muszą składać oświadczenia woli w formie aktu notarialnego. Tego dnia wchodzi bowiem w życie znowelizowana ustawa z dnia 8 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny.
zobacz więcej »


Nowe dotacje na duże projekty inwestycyjne

Ministerstwo Gospodarki ogłosiło kolejny konkurs adresowany do producentów i usługodawców.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-15 11:56Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.