.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dodatkowa dokumentacja przy zatrudnieniu kierowcy

Info Baza (2010-04-19), autor: Info Baza

Dodatkowa dokumentacja przy zatrudnieniu kierowcy

Obowiązki dokumentacyjne pracodawcy wynikają nie tylko z Kodeksu pracy. Dodatkowe wymogi w tym zakresie mogą przewidywać ustawy odrębne lub rozporządzenia. W przypadku pracodawców zatrudniających kierowców, takim aktem prawnym jest ustawa o czasie pracy kierowców. Na jej podstawie pracodawca musi przygotować dla tych pracowników określone informacje.
zobacz więcej »


Kontrole PIP w 2010 roku

Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała program działania w 2010 roku, obejmujący szczegółowe tematy kontroli, wśród których siedem dotyczy pracodawców osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Ściślejsza kontrola opłat za korzystanie ze środowiska

Inspekcja Ochrony Środowiska planuje zaostrzenie kontroli zbiórki i przetwarzania pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
zobacz więcej »


Zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON

Szkolenia w Poznaniu (22 kwietnia 2010 r.) i Wrocławiu (23 kwietnia)
zobacz więcej »


Od kiedy zmienić składkę wypadkową w drukach do PFRON?

Pracodawca wypłaca wynagrodzenia do 10 dnia kolejnego miesiąca za miesiąc poprzedni. Od kiedy zmienić procent składki wypadkowej (zmiana nastąpiła 1 kwietnia), wyliczając koszty płacy w poz. 40 na INF-D-P – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Standardy w rozkładaniu składek ZUS na raty

Od 1 kwietnia 2010 r. ZUS przyjął standardowe procedury rozpatrywania wniosków płatników o udzielenie ulgi. Obejmują one także ocenę sytuacji finansowej dłużnika. Dzięki temu wnioski w całej Polsce mają być rozpatrywane w taki sam sposób – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Darowizna z poleceniem również uprawnia do ulgi

Podatnik może odliczyć od dochodu datek na konkretną osobę, która jest pod opieką fundacji. Jest to tzw. darowizna z poleceniem. Urzędy skarbowe zgadzają się na jej odliczenie.
zobacz więcej »


Sprzedaż gospodarstwa rolnego z możliwym zwolnieniem podatkowym

Podatek od sprzedaży nieruchomości nie obciąża zbycia gruntów rolnych, chyba że w wyniku transakcji straciły one ten charakter.
zobacz więcej »


OFE znów zarabiają dla emerytów

W ciągu ostatniego roku zysk klientów OFE wzrósł o 36 mld zł.
zobacz więcej »


Jak sprawdzić w ZUS wysokość przyszłej emerytury?

Jeśli zainteresowany złoży w tej sprawie pismo, to może liczyć na wyjaśnienie zasad nabywania emerytury, ale nie na określenie jej wysokości. – ZUS nie oblicza tego świadczenia na życzenie. Ustala jego wysokość dopiero po złożeniu wniosku o emeryturę. Jednak można posłużyć się fortelem – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-04-19 10:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.