.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Informacje o pomocy de minimis dotyczące środków zfron

Info Baza (2010-04-20), autor: Info Baza

Informacje o pomocy de minimis dotyczące środków zfron

W związku z wątpliwościami dotyczącymi stosowania Rozporządzenia RM z 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawionych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis w odniesieniu do środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych Info Baza wystosowała do Biura Pełnomocnika Rządu ds. Niepełnosprawnych poniższe pismo.
zobacz więcej »


Jak przygotować się do prawidłowego naliczania opłaty produktowej w 2010 r. ?

Szkolenia w Poznaniu i Warszawie
zobacz więcej »


Ewidencja podatku od nieruchomości w zakładzie pracy chronionej

Jednostka posiada status zakładu pracy chronionej i korzysta ze zwolnienia z podatku od nieruchomości. Jak w związku z tym należy ten podatek ujmować w księgach rachunkowych?
zobacz więcej »


Blokada firmowego konta nie dowodzi kłopotów przedsiębiorcy

Zdaniem niektórych sądów nawet zablokowanie konta przez fiskusa nie dowodzi kłopotów finansowych firmy. Ma to znaczenie w sporach z fiskusem, kiedy firma nie mająca dostępu do swoich kont stara się o zwolnienie z kosztów sądowych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT: czy renta chorobowa daje prawo do ulgi na dzieci?

Moja dorosła córka otrzymuje rentę chorobową. Czy mogę skorzystać z ulgi na dzieci? Czy przysługuje mi też ulga rehabilitacyjna na córkę? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT: tylko fundusze emerytalne z UE traktowane są jak polskie

Osoba, która uzyskuje wypłaty środków zgromadzonych w pracowniczym programie emerytalnym z siedzibą poza Unią Europejską, musi zapłacić podatek dochodowy. Tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 16 kwietnia 2010 r. (sygn. III SA/ /Wa 2253/09)
zobacz więcej »


PIT: Kiedy małżonkom opłaca się wspólne zeznanie?

Podstawowy warunek wspólnego rozliczenia to pozostawanie w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy. Prawo do wspólnego rozliczenia przysługuje także podatnikowi, który zawarł związek małżeński przed rozpoczęciem roku, a jego małżonek zmarł w jego trakcie, a także pozostawał w związku małżeńskim przez cały rok, a jego małżonek zmarł przed złożeniem zeznania – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nowe zasady udzielania pomocy społecznej

W wyniku nowelizacji ustawy o pomocy społecznej, od 31 marca zmienione zostały reguły liczenia i dokumentowania prawa do świadczeń z pomocy społecznej.
zobacz więcej »


Nie zawsze złożysz ZUS RZA za prezesa

Jeżeli pełnienie funkcji członka zarządu nie stanowi tytułu do objęcia obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym, nie ma obowiązku zgłaszać go do ubezpieczenia i składać imiennego raportu miesięcznego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ubezpieczenia i świadczenia dla osób migrujących – jest rozporządzenie, nie ma formularzy

Jak donosi Rzeczpospolita od 1 maja pracodawcy i ubezpieczeni mogą mieć kłopot z uzyskaniem z ZUS i NFZ poświadczeń dla osób migrujących.
zobacz więcej »


Pracodawcy zgłaszają szereg wątpliwości dotyczących Funduszu Emerytur Pomostowych

Konfederacja Pracodawców Polskich chce złożyć do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie emerytur pomostowych. Istnieje bowiem szereg wątpliwości dotyczących sensowności stosowania nowych przepisów.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-20 12:15Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.