.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zasady prowadzenia ewidencji dla potrzeb VAT

Info Baza (2010-04-23), autor: Info Baza

Zasady prowadzenia ewidencji dla potrzeb VAT

Podatnicy rozliczający podatek VAT muszą prowadzić tzw. pełną ewidencję sprzedaży i zakupu dla potrzeb rozliczania tego podatku. Mają zatem obowiązek prowadzenia ewidencji tak, aby zawierały one dane służące do prawidłowego sporządzenia deklaracji VAT.
zobacz więcej »


Jak prawidłowo wydatkować środki zfron żeby uzyskać zaświadczenie de minimis? – stanowisko PFRON

W odpowiedzi na pismo POPON, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyliczył kryteria oceny stosowane przy wydawaniu zaświadczeń o pomocy de minimis.
zobacz więcej »


Czas pracy – regulacje prawne, praktyka stosowania przepisów oraz najlepsze rozwiązania w firmach produkcyjnych, usługowych oraz u pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Poznaniu (17 maja) i Warszawie (28 maja)
zobacz więcej »


Zlecenie na macierzyńskim bez ZUS

Po porodzie kobieta korzystająca z urlopu macierzyńskiego zazwyczaj nie wykonuje czynności zawodowych i pobiera zasiłek. Jeśli jednak dodatkowo zawiera umowę-zlecenie z własnym pracodawcą, to odprowadzenie składki z tego tytułu będzie dobrowolne.
zobacz więcej »


Właścicielka firmy dostanie więcej z ZUS

Warto założyć firmę tuż przed urodzeniem dziecka, bo biznesmenka może dostać prawie 6 tys. zasiłku, a ZUS nie ma prawa kwestionować tego postępowania.
zobacz więcej »


Jak powstrzymać poborcę skarbowego

Odwołanie od decyzji podatkowej wyłącza możliwość przymusowego ściągania podatku, chyba że decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Termin opłacenia faktury a obniżenie wpłat na PFRON

Skorzystaliśmy z usług firmy sprzątającej, zakup od której upoważnia do ulg we wpłatach na PFRON. Termin zapłaty za usługę przypadał w sobotę, która jest w naszym zakładzie dniem wolnym od pracy. Należność została więc uregulowana w pierwszym dniu roboczym przypadającym po terminie wskazanym na fakturze, czyli w poniedziałek. Kontrahent odmawia nam jednak wystawienia informacji o kwocie obniżenia wpłat na PFRON, powołując się na nieterminową zapłatę za usługę. Czy rzeczywiście ma do tego prawo? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Konsekwencje nieewidencjonowania czasu pracy

Spółka zatrudnia przedstawicieli handlowych w systemie zadaniowego czasu pracy. Pracodawca nie prowadził dla nich kart ewidencji czasu pracy. Czy prawdą jest, że nie ma takiego obowiązku? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-23 12:04Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.