.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Urlopy ojcowskie

Info Baza (2010-04-29), autor: Info Baza

Urlopy ojcowskie
Pracownik-ojciec wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12. miesiąca życia. W latach 2010-2011 wymiar tego urlopu wynosi 1 tydzień. Od 2012 r. będzie wynosił 2 tygodnie. Takie regulacje wynikają z art. 1823 Kodeksu pracy (Dz. U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 ze zm.).
zobacz więcej »


Sprzedaż w okresie trudności rynkowych – najlepsze strategie, metody, techniki

Szkolenia w Poznaniu (14 maja) i Warszawie (21 maja)
zobacz więcej »


Projekt resortu pracy do poprawki

Na posiedzeniu, które odbyło się 27 kwietnia, Rada Ministrów omawiała m.in. założenia do projektu nowelizacji Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe rozwiązania nie zostały przyjęte. Rząd odesłał projekt do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ze wskazaniem jego doprecyzowania.
zobacz więcej »


Ubiegasz się o pomoc de minimis, złóż oświadczenie, że z niej nie korzystałeś

Od 5 kwietnia znacząco zmieniono procedurę ubiegania się o pomoc de minimis przez przedsiębiorców dotychczas z niej nie korzystających. Do tej pory, starając się np. o ulgi podatkowe, przedsiębiorcy nie zawsze składali oświadczenie o nieotrzymaniu takiej pomocy. Teraz muszą to zrobić – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć nadpłatę składek ZUS

Pracodawca, który pobrał zbyt duże składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, musi je zwrócić pracownikowi, który powinien te kwoty wykazać w zeznaniu rocznym – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


„Wniosek o udzielenie pomocy de minimis” w systemie ZPCHR|OR PRO

W związku ze zmianami, które wprowadziło Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. Nr 53 poz. 312), Zespół Info Baza informuje że podjęliśmy już prace, które dostosują aplikację ZPCHR|OR PRO do nowych zasad.

Nowa wersja formularza „Wniosek o udzielenie pomocy de minimis” zostanie uruchomiona w systemie w pierwszym tygodniu maja 2010 r. 


Będzie kilka rodzajów e-podpisu

Jak donosi „Rzeczpospolita” rząd przyjął projekt ustawy o podpisach elektronicznych autorstwa Ministerstwa Gospodarki. Ma ona usprawnić elektroniczne poświadczanie dokumentów i zmniejszyć związane z tym koszty.
zobacz więcej »


Wypadki w pracy: statystyki nadal są czarne

Rocznie na świecie zdarza się ok. 270 mln wypadków przy pracy. Polska ma wśród nich swój udział. W 2009 r. wypadkom uległo ponad 87 tys. zatrudnionych. W strategii na rzecz BHP na lata 2007 – 2012 państwa członkowskie Unii przewidują zmniejszenie liczby wypadków przy pracy o 25% – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Podleganie ubezpieczeniom społecznym podczas wykonywania pracy w innym państwie członkowskim UE, EOG i Szwajcarii

Opracowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 22 kwietnia 2010 r.
zobacz więcej »


Rozliczenie PIT a strata z funduszy inwestycyjnych

W 2009 r. poniosłam stratę z funduszy inwestycyjnych. Czy mogę ją odliczyć w PIT-38 od dochodów z akcji? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Świadczenia pielęgnacyjne na nowych zasadach

Od stycznia 2010 roku osoby, które ubiegają się o świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, nie muszą spełniać kryterium dochodowego.
zobacz więcej »


Ograniczenia w naborze na szkolenia finansowane ze środków UE

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, firmy szkoleniowe ograniczają udział w unijnych szkoleniach pracownikom przedsiębiorstw. Wszystko przez obostrzenie nałożone na nie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, zgodnie z którym na jedno szkolenie w ramach unijnego projektu nie można zakwalifikować więcej niż 20 proc. osób zatrudnionych u tego samego pracodawcy.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-29 12:26Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.