.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Przechowywanie sprawozdania finansowego i ksiąg rachunkowych

Info Baza (2010-04-30), autor: Info Baza

Przechowywanie sprawozdania finansowego i ksiąg rachunkowych

Ostateczny termin zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2009 r. mija 30 czerwca 2010 r. Po zatwierdzeniu sprawozdania za dany rok nie można już wprowadzać żadnych zapisów do ksiąg rachunkowych tego roku i zmieniać tego sprawozdania. Ewentualne korekty dotyczące zatwierdzonego sprawozdania mogą być ujmowane w księgach rachunkowych bieżącego roku obrotowego.
zobacz więcej »


Czy można ustalić ryczałt za pracę w godzinach nadliczbowych

Jestem zatrudniony jako przedstawiciel handlowy. Pracodawca zaproponował zastąpienie dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych ryczałtem. Mam wątpliwości, jak powinna być ustalona jego wysokość. Słyszałem, że przy takim ryczałcie nie ma możliwości domagania się wypłaty wyższego wynagrodzenia za nadgodziny niż ryczałt, a poza tym pracodawca nie musi w ogóle prowadzić ewidencji czasu pracy. Czy tak jest w rzeczywistości? – pyta czytelnik Dziennika Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Czas pracy – regulacje prawne, praktyka stosowania przepisów oraz najlepsze rozwiązania w firmach produkcyjnych, usługowych oraz u pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Poznaniu (17 maja) i Warszawie (28 maja)
zobacz więcej »


Nie trzeba płacić ZUS po upływie skróconego wymówienia

Pracodawca może jednostronnie skrócić okres wymówienia angażu z 3 miesięcy najwyżej do jednego miesiąca wówczas, gdy wypowiedzenie następuje z powodu likwidacji pracodawcy, ogłoszenia jego upadłości lub z innych przyczyn niedotyczących pracownika (art. 36 k.p.) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zfśś: dasz wszystkim po równo, zapłacisz składki i podatek

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, w wyroku z 16 września 2009 r. (I UK 121/09) Sąd Najwyższy przypomniał, że zgodnie z podstawową zasadą dysponowania środkami funduszu, określoną w art. 8 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (zfśs), przyznawanie ulgowych świadczeń i wysokość dopłat z funduszu powinny być uzależnione od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby korzystającej z funduszu. Świadczenia wypłacone przez pracodawcę z pominięciem tej zasady nie mogą być ocenione jako świadczenia socjalne, i nie mogą korzystać z uprawnień przyznanych tym świadczeniom przez system ubezpieczeń społecznych.
zobacz więcej »


Pomoc de minimis nie dla przedsiębiorcy w trudnej sytuacji finansowej

Spółka znajdująca się w trudnej sytuacji nie może liczyć na pomoc de minimis, a to oznacza, że fiskus nie rozłoży jej zaległości podatkowej na raty.
zobacz więcej »


Dla odliczenia darowizny na Kościół niezbędne jest pokwitowanie odbioru i sprawozdanie o przeznaczeniu jej na działalność charytatywno-opiekuńczą

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, organ podatkowy ustalił, że podatnik w zeznaniu podatkowym wyłączył z podstawy opodatkowania darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą. Organ I instancji stwierdził, że wymóg pokwitowania darowizn przez kościelne osoby prawne został spełniony. Nie został natomiast spełniony warunek przedłożenia przez obdarowanego w okresie dwóch lat od dnia przekazania darowizn sprawozdań, o którym mowa w tym przepisie. Nie pomogło odwołanie do izby skarbowej. Sprawa trafiła do sądu.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-30 09:57Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.