.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe stanowisko w sprawie zasad prowadzenia ksiąg

Info Baza (2010-05-11), autor: Info Baza

Nowe stanowisko w sprawie zasad prowadzenia ksiąg

Komitet Standardów Rachunkowości opracował stanowisko w sprawie niektórych zasad prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zostało ono przyjęte na posiedzeniu Komitetu w dniu 13 kwietnia 2010 r. Stanowisko to ma ułatwić praktyczne stosowanie rozdziału 2 ustawy o rachunkowości pt. "Prowadzenie ksiąg rachunkowych".
zobacz więcej »


Nowe zasady pomocy państwa

Jak donosi „Rzeczpospolita” przedsiębiorcom ubiegającym się o wsparcie publiczne przybyło obowiązków, za to teraz będzie łatwiej oceniać wnioski. To efekt najnowszych zmian w ustawie o pomocy publicznej.
zobacz więcej »


Automatyzacja przygotowania formularza INF-O-PP w systemie ZPCHR|OR PRO

Do końca maja 2010 r. każda Firma która zdecyduje się na zakup modułu „Formularze INF-O-PP”   w systemie ZPCHR|OR PRO uzyska 15% rabat. Koszt zakupu modułu dla nowych klientów to 255 zł brutto.
zobacz więcej »

Nowe zasady wypełniania formularza INF-O-PP będą omawiane na szkoleniach organizowanych przez Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


ZUS ściga nieuczciwych chałupników

Osoby, które prowadziły działalność gospodarczą, a ubezpieczały się tylko z pracy nakładczej, mają kłopoty z ZUS.
zobacz więcej »


Nowe zasady koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń pieniężnych w razie choroby i macierzyństwa, świadczeń pieniężnych z tytułu choroby spowodowanej wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową oraz zasiłków pogrzebowych

Opracowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 5 maja 2010 r.
zobacz więcej »Pokrycie dodatkowych kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych

Pracodawca chce zatrudnić osoby niepełnosprawne. O dotację na ich zatrudnienie będzie się starał w ramach projektu przygotowanego z poddziałania 7.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Czy wydatkiem kwalifikowalnym projektu może być zakup foteli ortopedycznych dla osób niepełnosprawnych oraz wynagrodzenie osoby, która będzie pomagała im w pracy?
zobacz więcej »


Kiedy otrzymana zaliczka nie jest przychodem firmy

Otrzymując zaliczkę na poczet przyszłej dostawy czy usługi, firma nie ma jeszcze obowiązku zapłaty podatku dochodowego. Nie zawsze jednak otrzymanie należności przed wykonaniem usługi będzie traktowane jako zaliczka niegenerująca przychodu podatkowego.
zobacz więcej »


Zmiana roku obrotowego przy zmianie formy prawnej spółki

Księgi rachunkowe zamyka się m.in. na dzień poprzedzający zmianę formy prawnej. Jednak można tego nie robić w przypadku przekształcenia spółki osobowej oraz spółki cywilnej w inną spółkę osobową, a także spółki kapitałowej w inną spółkę kapitałową – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Sprzedaż nieruchomości: wyburzenie domu nie zmniejszy podatku

Osoba, która sprzedaje działkę, nie może odliczyć kosztu doprowadzenia do niej drogi, wyburzenia stojącego na niej domu, ani przesunięcia ogrodzenia. Uznał tak dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji nr IPPB2/415-223/10-4/AS z 22 kwietnia.
zobacz więcej »


Kopie faktur można przechowywać w formie elektronicznej

Z wyroku WSA w Warszawie z 8 kwietnia 2010 r. (III SA/Wa 396/10) wynika, że nie ma normatywnych przeciwwskazań do wysyłania faktury w formie papierowej i przechowywaniu jej kopii w formie elektronicznej z gotowością wydrukowania jej na każde żądanie uprawnionego organu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-05-11 12:30Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.