.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dopłaty do letniego wypoczynku dzieci pracowników

Info Baza (2010-06-07), autor: Info Baza

Dopłaty do letniego wypoczynku dzieci pracowników

Niebawem wakacje, czyli okres wczasów, kolonii i obozów. Pracodawcy, aby zmniejszyć ciężar finansowy związany z tego rodzaju wypoczynkiem dzieci swoich pracowników, często udzielają im wsparcia finansowego w formie dopłat. Dla celów podatkowych stanowią one przychód pracownika ze stosunku pracy. W niektórych przypadkach będzie on jednak wolny od podatku.
zobacz więcej »
 

Ostatnie informacje o formularzu INF-O-PP

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych na podstawie informacji uzyskanych z PFRON opublikowała poniższe wyjaśnienia dotyczące wypełniania formularza.
zobacz więcej »
 

Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację niepełnosprawnych pracowników po zmianach ustawy i rozporządzeń dotyczących pomocy publicznej oraz rozporządzenia w sprawie ZFRON

Ostatnie cztery terminy szkolenia: Kraków, Wrocław, Katowice, Rzeszów
zobacz więcej »
 

  Zaległy urlop poczeka do sierpnia?

Państwowa Inspekcja Pracy proponuje wydłużenie trzymiesięcznego terminu wykorzystania zaległych urlopów do ośmiu miesięcy – pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Zdaniem PIP obecny nakaz wykorzystania urlopu z poprzedniego roku do końca marca obecnego, nie dość, że jest fikcją, to na dodatek niekorzystną dla pracowników.
zobacz więcej »
 

  PIP: Ograniczenie kontroli na czas powodzi

W związku z sytuacją powodziową w wielu rejonach naszego kraju, główny inspektor pracy Tadeusz J. Zając podjął decyzję o ograniczeniu kontroli przez organy Państwowej Inspekcji Pracy na tych terenach do przypadków szczególnie uzasadnionych.
zobacz więcej »
 

Wzrosła podstawa wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

 Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 1 czerwca 2010 r. w sprawie najwyższej podstawy wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe w czerwcu, lipcu i sierpniu 2010 r. dla niektórych grup ubezpieczonych.
zobacz więcej »


Nie każda firma może liczyć na pieniądze

Prowadzący działalność gospodarczą mogą uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, jednak większość banków wymaga, aby ich firma działała przez okres minimum 12 miesięcy.
zobacz więcej »


Należności od zlecenia na urlopie bezpłatnym

Jeśli osoba, będąca na urlopie bezpłatnym, pracuje w czasie uzyskanego wolnego na etacie w innej firmie i zarabia tam co najmniej 1317 zł, ubezpieczenia emerytalne i rentowe są dobrowolne, a zdrowotne obowiązkowe.
zobacz więcej »


Outsourcing księgowy musi chronić dane

W ramach oszczędności będziemy zlecać prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej. Czy do prowadzenie obsługi księgowej przez firmę zewnętrzną potrzebna jest umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych?
zobacz więcej »


Rentę rodzinną można również dostać tylko okresowo

Nawet Jeśli wdowa nie spełni warunków do otrzymania renty po zmarłym, może liczyć na wypłatę świadczenia przez pewien czas.
zobacz więcej »


Urlop wychowawczy nie zwalnia z obowiązków wobec ZUS

Pracownica będąca na trzecim z kolei urlopie wychowawczym poinformowała pracodawcę, że spodziewa się czwartego dziecka. Czy jest jakieś ograniczenie w udzielaniu urlopów wychowawczych dla pracownic, czy też pracodawca jest zobligowany do Ich udzielania bez żadnego limitu?
zobacz więcej »


Przywileje firm biją w bezrobotnych

Korzystający z urlopów rodzicielskich nie dostaną zasiłku dla bezrobotnych, ponieważ przez trzy lata pracodawcy korzystają ze zwolnienia z obowiązku odprowadzania składki na Fundusz Pracy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kto pokrywa należności za pracującego skazanego?

Przedsiębiorca, który zatrudnia osobę pozbawioną wolności lub tymczasowo aresztowaną, nie zawsze zgłasza ją do ubezpieczeń. Ta powinność zależy od rodzaju zawartej umowy.
zobacz więcej »
dodano: 2010-06-07 10:55Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.