.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Opłaty za autostrady i parkingi według fiskusa

Info Baza (2010-07-01), autor: Info Baza

Opłaty za autostrady i parkingi według fiskusa

Przedsiębiorcy zasadniczo nie mieli do tej pory problemów z kwalifikowaniem do kosztów podatkowych wydatków ponoszonych przez pracowników w odbywanych przez nich podróżach służbowych. Rewolucję w tej kwestii przyniosła interpretacja indywidualna Ministra Finansów z dnia 8 kwietnia 2010 r., nr DD6/033-101-2/MZG/09/PK-579...
zobacz więcej »


Raporty ZUS za pracownicę na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym

1. Pracownica od 20 czerwca br. przebywa na urlopie wychowawczym. Podlega z tego tytułu obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu. W jaki sposób powinniśmy zgłosić ją do ubezpieczeń i rozliczyć za nią składki?

2. Jedna z naszych pracownic przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim (związanym z ciążą). Otrzymuje z tego tytułu z ZUS zasiłek chorobowy. W jaki sposób powinniśmy wykazywać ją w dokumentach rozliczeniowych, gdy będzie pobierała zasiłek macierzyński?
zobacz więcej »


Czy pobieranie świadczenia rehabilitacyjnego przesądza o niezdolności do pracy?

Pracodawca rozwiązał z pracownikiem umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby trwającej dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia, zasiłku i świadczenia rehabilitacyjnego. Pracownik, domagając się odszkodowania, twierdził, iż po trzech miesiącach pobierania świadczenia rehabilitacyjnego zgłosił gotowość do pracy i był do niej zdolny. Pracodawca bronił się tym, iż o niezdolności przesądzało pobieranie przez pracownika świadczenia rehabilitacyjnego przyznanego mu na sześć miesięcy. Czy fakt ten przesądza o legalności decyzji pracodawcy? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kompleksowy przegląd obowiązków z zakresu ochrony środowiska (szkolenie dla przedsiębiorców prowadzących warsztaty samochodowe)

Szkolenia w Poznaniu (10 sierpnia) i Warszawie (16 sierpnia)
zobacz więcej »


Czy o wstąpieniu do NSR trzeba informować pracodawcę?

Zamierzam wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych.  Nie wiem, jak na to zareaguje właściciel firmy, w której jestem zatrudniony. Czy muszę go o tym zamiarze powiadomić – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Coraz więcej firm znika z rynku

Szacuje się, że do końca tego roku upadnie ok. 2 tys. firm, to ok. 200 więcej niż w 2009 r.
zobacz więcej »


PIT-28 również przez Internet

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, podatnicy dobrze oceniają system E-Deklaracje. Za 2008 r. tylko 390 osób złożyło zeznanie roczne przez Internet, ale rok później było już ich 76 tys., a liczba ta z pewnością będzie rosła. Tym bardziej że już przy rozliczaniu dochodów osiągniętych w 2010 r. podatnicy skorzystają z kolejnych ułatwień.
zobacz więcej »


Fiskus łagodniejszy dla wynajmujących

Wynajem nawet paru lokali to nie działalność gospodarcza. Są pierwsze interpretacje korzystne dla podatników, to oni sami zdecydują o formie rozliczenia z urzędem.
zobacz więcej »


Jak otrzymać unijną dotację na własny biznes

Najważniejszym warunkiem uzyskania unijnej dotacji jest nieposiadanie zarejestrowanej działalności gospodarczej w ostatnich 12 miesiącach przed przystąpieniem do projektu.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-01 15:44Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.