.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czarna lista pracodawców

Info Baza (2010-07-07), autor: Info Baza

Czarna lista pracodawców

Jak informują Aktualności Kadrowe, 14 czerwca weszła w życie ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Na mocy ustawy pracownicy mogą przekazywać do biura informacji gospodarczej (BIG) informacje o pracodawcach zalegających z pensjami.
zobacz więcej »


Świadczenie urlopowe w ewidencji księgowej

Pracodawcy, którzy wypłacają świadczenia urlopowe, muszą pamiętać, by pracownik otrzymał je najpóźniej w ostatnim dniu poprzedzającym rozpoczęcie urlopu wypoczynkowego. Natomiast rozliczenia podatkowego tego świadczenia niekoniecznie trzeba dokonać do dnia wypłaty. Można wypłacić kwotę brutto, a następnie odpowiednio uwzględnić przychód pracownika z tytułu uzyskanego świadczenia w liście płac za dany miesiąc.
zobacz więcej »


NSA w sprawie płatności z rachunku ZFRON

Art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 27.08.1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. nr 123, poz 776 ze zm.) nie nakazuje dokonywania zapłaty za nabyte towary i usługi wyłącznie za pośrednictwem rachunku bankowego zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Stanowi jedynie o obowiązku nałożonym na pracodawcę przekazywania środków pieniężnych, będących równowartością ulg podatkowych, na wyodrębniony rachunek bankowy – taka jest teza wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2 kwietnia 2010 r. (II FSK 1949/08).
zobacz więcej »


Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Nowy ogólnopolski cykl szkoleń Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Będzie pomoc dla niepełnosprawnych dotkniętych powodzią

Pracodawcy osób niepełnosprawnych, a także niepełnosprawni prowadzący działalność będą się mogli starać o dodatkowe pieniądze z PFRON. Ustawa o szczególnych rozwiązaniach dotyczących usuwania skutków czeka tylko na podpis prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Do tych samolotów nie wsiadaj – nowe linie na czarnej liście Unii Europejskiej

Komisja Europejska zaktualizowała „czarną listę” przewoźników, którzy nie spełniają norm bezpieczeństwa i mają zakaz lądowania na europejskich lotniskach.
zobacz więcej »


Centra integracji społecznej nie będą likwidowane

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, obecnie centra mogą być prowadzone przez organizacje pozarządowe lub gminy w formie gospodarstwa pomocniczego. Jednak ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych zlikwidowała formę gospodarstw pomocniczych. Przestaną one istnieć od stycznia 2011 roku.
zobacz więcej »


Bogaci bez becikowego

Rząd nie zamierza zmieniać podatków, aby obniżyć deficyt finansów publicznych. Będzie natomiast szukał oszczędności, m.in. ograniczając ulgi w VAT i wypłaty becikowego. W lipcu resort finansów ogłosi wieloletni plan finansowy państwa, w którym przedstawi, w jaki sposób chce obniżyć deficyt finansów publicznych.
zobacz więcej »


Niższy podatek dla właścicieli stron www

Coraz więcej osób udostępnia miejsce na prywatnych stronach internetowych do celów komercyjnych. Pojawia się wtedy problem, jak opodatkować uzyskane przychody.
zobacz więcej »


Remont i ulepszenie środka trwałego to nie to samo

Różnica pomiędzy nakładami ponoszonymi na remont, a nakładami na ulepszenie polega na tym, że remont zmierza do podtrzymania wartości użytkowej środka trwałego i jest rodzajem naprawy, natomiast w wyniku ulepszenia środek trwały zostaje unowocześniony.
zobacz więcej »


Rehabilitacja lecznicza – zmiana rozporządzenia

30 czerwca 2010 r. weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia z 25 czerwca 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej.
zobacz więcej »


Nową emeryturę można podwyższyć

Osoby, które po przyznaniu emerytury ustalonej według nowych zasad nadal pracują, mogą się ubiegać o podwyższenie swojego świadczenia.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-07 11:14Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.