.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak uratować PFRON?

Info Baza (2010-07-08), autor: Info Baza

Jak uratować PFRON?

Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych dyskutował z przedstawicielami pracodawców osób niepełnosprawnych i samych osób niepełnosprawnych oraz władzami samorządowymi o przyszłości Funduszu oraz zmianach w systemie wparcia.
zobacz więcej »


Jak przygotować się do prawidłowego naliczania opłaty produktowej w 2010 r., oraz przygotowanie do naliczania opłat środowiskowych w 2010 r. i w 2011 r. z uwzględnieniem wprowadzonych zmian przepisów prawa

Szkolenia w Poznaniu (14 lipca) i Warszawie (15 lipca)
zobacz więcej »


PFRON: Zaczyna brakować pieniędzy na dofinansowania dla niepełnosprawnych

Jak informuje Rzeczpospolita,  w przyszłym roku w budżecie PFRON może zabraknąć nawet miliarda zł na dofinansowania. W tej sytuacji posłowie proponują znowelizowanie ustawy o rehabilitacji.
zobacz więcej »


Czy oferta złożona przez wykonawcę, który otrzymuje dofinansowanie z PFRON, może zostać odrzucona?

Niektóre zakłady pracy chronionej stosują zasadę obniżania kosztów wynagrodzeń w kalkulacji cenowej swojej usługi. Proszę o odpowiedź i podanie litery prawa, która reguluje tryb zasadności obniżania ceny rynkowej w kalkulacjach, o dofinansowanie do wynagrodzeń z PFRON. Czy dofinansowanie to można stosować jako dozwolony upust cenowy? – pyta czytelnik portalu www.zamowienia-publiczne.wip.pl.
zobacz więcej »


Biznesmen rencista też musi płacić na ZUS

Uległam wypadkowi i jestem na rencie z tytułu niezdolności do pracy. Zastanawiam się nad założeniem własnej firmy. Czy jeśli będę prowadzić działalność, to będę musiała opłacać składki ubezpieczeniowe? Podobno będę musiała poinformować ZUS o przychodach. Kiedy tak będzie? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy konieczna jest korekta rozliczenia CIT zwróconej nieopodatkowanej dotacji

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, dotacje na pokrycie kosztów albo jako zwrot wydatków związanych z zakupem środków trwałych, korzystają ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o CIT.
zobacz więcej »


Wydatki na zaniechane inwestycje potrącisz w dacie ich zbycia lub likwidacji

Jeśli przedsiębiorcy ponieśli wydatki związane z planowaniem lub rozpoczęciem procesu inwestycyjnego, decyzja o zaprzestaniu prac będzie miała istotne konsekwencje podatkowe.
zobacz więcej »


Importer kilku samochodów staje się przedsiębiorcą

Osoby sprzedające bez podatku sprowadzane auta narażają się na kłopoty z fiskusem. Dotyczy to sytuacji, w których ktoś kupuje za granicą np. kilka samochodów i w niedługim czasie sprzedaje je z zyskiem. Zarówno urzędy skarbowe, jak i sądy uznają, że taka osoba prowadzi działalność gospodarczą, nawet jeśli jej nie zarejestruje i tłumaczy, że robiła to wyłącznie dla własnych potrzeb – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Unia opóźni emerytury

Narasta presja na polski rząd, żeby zlikwidował absurdy w systemie emerytalnym. Zdaniem specjalistów pracujemy zdecydowanie za krótko
zobacz więcej »


Zakłady Aktywności Zawodowej: Czy gminy i powiaty dokonają przekształceń

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, sejm uchwalił 24 czerwca 2010 r. nowelizację ustawy o zatrudnieniu socjalnym (..). Zgodnie z nowymi przepisami, gmina lub powiat, które uzyskały dla wyodrębnionej jednostki organizacyjnej status zakładu aktywności zawodowej, będą mogły w terminie do 31 grudnia 2010 roku...
zobacz więcej »
 
dodano: 2010-07-08 11:29Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.