Jak uratować PFRON? Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych dyskutował z przedstawicielami pracodawców osób niepełnosprawnych i samych osób niepełnosprawnych oraz władzami samorządowymi o przyszłości Funduszu oraz zmianach w systemie wparcia.
zobacz więcej »
Jak przygotować się do prawidłowego naliczania opłaty produktowej w 2010 r., oraz przygotowanie do naliczania opłat środowiskowych w 2010 r. i w 2011 r. z uwzględnieniem wprowadzonych zmian przepisów prawa
Szkolenia w Poznaniu (14 lipca) i Warszawie (15 lipca)
zobacz więcej »
PFRON: Zaczyna brakować pieniędzy na dofinansowania dla niepełnosprawnych
Jak informuje Rzeczpospolita, w przyszłym roku w budżecie PFRON może zabraknąć nawet miliarda zł na dofinansowania. W tej sytuacji posłowie proponują znowelizowanie ustawy o rehabilitacji.
zobacz więcej »
Czy oferta złożona przez wykonawcę, który otrzymuje dofinansowanie z PFRON, może zostać odrzucona?
Niektóre zakłady pracy chronionej stosują zasadę obniżania kosztów wynagrodzeń w kalkulacji cenowej swojej usługi. Proszę o odpowiedź i podanie litery prawa, która reguluje tryb zasadności obniżania ceny rynkowej w kalkulacjach, o dofinansowanie do wynagrodzeń z PFRON. Czy dofinansowanie to można stosować jako dozwolony upust cenowy? – pyta czytelnik portalu www.zamowienia-publiczne.wip.pl.
zobacz więcej »
Biznesmen rencista też musi płacić na ZUS
Uległam wypadkowi i jestem na rencie z tytułu niezdolności do pracy. Zastanawiam się nad założeniem własnej firmy. Czy jeśli będę prowadzić działalność, to będę musiała opłacać składki ubezpieczeniowe? Podobno będę musiała poinformować ZUS o przychodach. Kiedy tak będzie? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »
Kiedy konieczna jest korekta rozliczenia CIT zwróconej nieopodatkowanej dotacji
Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, dotacje na pokrycie kosztów albo jako zwrot wydatków związanych z zakupem środków trwałych, korzystają ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o CIT.
zobacz więcej »
Wydatki na zaniechane inwestycje potrącisz w dacie ich zbycia lub likwidacji
Jeśli przedsiębiorcy ponieśli wydatki związane z planowaniem lub rozpoczęciem procesu inwestycyjnego, decyzja o zaprzestaniu prac będzie miała istotne konsekwencje podatkowe.
zobacz więcej »
Importer kilku samochodów staje się przedsiębiorcą
Osoby sprzedające bez podatku sprowadzane auta narażają się na kłopoty z fiskusem. Dotyczy to sytuacji, w których ktoś kupuje za granicą np. kilka samochodów i w niedługim czasie sprzedaje je z zyskiem. Zarówno urzędy skarbowe, jak i sądy uznają, że taka osoba prowadzi działalność gospodarczą, nawet jeśli jej nie zarejestruje i tłumaczy, że robiła to wyłącznie dla własnych potrzeb – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »
Unia opóźni emerytury
Narasta presja na polski rząd, żeby zlikwidował absurdy w systemie emerytalnym. Zdaniem specjalistów pracujemy zdecydowanie za krótko
zobacz więcej »
Zakłady Aktywności Zawodowej: Czy gminy i powiaty dokonają przekształceń
Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, sejm uchwalił 24 czerwca 2010 r. nowelizację ustawy o zatrudnieniu socjalnym (..). Zgodnie z nowymi przepisami, gmina lub powiat, które uzyskały dla wyodrębnionej jednostki organizacyjnej status zakładu aktywności zawodowej, będą mogły w terminie do 31 grudnia 2010 roku...
zobacz więcej »
dodano: 2010-07-08 11:29