.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dokumenty składane przy ubieganiu się o certyfikat księgowy

Info Baza (2010-07-15), autor: Info Baza

Dokumenty składane przy ubieganiu się o certyfikat księgowy

Zamierzam ubiegać się o certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jakie dokumenty należy złożyć w Ministerstwie Finansów?
zobacz więcej »


Program liczący wskaźnik Altmana oraz dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników z uwzględnieniem wariantów zmian proponowanych przez MPiPS

Dla uczestników nowego cyklu szkoleń organizowanego przez Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Nowe zasady podnoszenia kwalifikacji zawodowych

Od 16 lipca wchodzą w życie nowe zasady dotyczące podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracowników – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Dozwolone jest zatrudnienie po to, aby uzyskać świadczenie

Jeśli praca była wykonywana w sposób określony w angażu, szef nie musi się obawiać, że ZUS unieważni taką umowę. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Trybunał Konstytucyjny w sprawie wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony

12 lipca Trybunał Konstytucyjny orzekł (P 4/10), że ograniczenie zakresu roszczeń – przysługujących pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy na czas określony, któremu wypowiedziano umowę z naruszeniem ustawy o związkach zawodowych – jedynie do odszkodowania (z pominięciem roszczenia o przywrócenie do pracy) jest niezgodne z konstytucją.
zobacz więcej »


Zwolnienia w okresie przedemerytalnym

Wiek jest jedyną przesłanką ochrony przedemerytalnej dla przechodzących na emerytury według nowych zasad. Ale nie skorzystają z niej osoby wybierające się na pomostówki.
zobacz więcej »


FGŚP: tylko urzędowe formularze

Pozbawieni wynagrodzenia za pracę będą wnioskować o pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych tylko na urzędowych formularzach, które znajdują się w  rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z 25 czerwca 2010 r. w sprawie wniosków o wypłatę zaliczki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, które wchodzi w życie 20 lipca br. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Za urlop bezpłatny przedsiębiorca płaci składki z działalności

Osoba korzystająca z takiej przerwy w zatrudnieniu, będąc na etacie, rozlicza się obowiązkowo z ZUS z racji bycia wspólnikiem spółki cywilnej, gdy łączy obie aktywności.
zobacz więcej »


W zatrudnieniu młodzieży może pomóc OHP

Szukamy młodych, najlepiej jeszcze się uczących, ludzi do pracy. Kiedyś korzystaliśmy w tym zakresie z pomocy OHP. Czy hufce nadal funkcjonują? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej?
zobacz więcej »


Kiedy gmina i powiat nie odliczą wydatków ze środków PFRON

W przypadku gdy powiat i gmina zawarły umowę na dofinansowanie ze środków PFRON zakupu pojazdu przeznaczonego do przewozu niepełnosprawnych, który będzie wykorzystywany wyłącznie do celów związanych z ich rehabilitacją zawodową, leczniczą lub społeczną i zostanie przekazany w użytkowanie gminnemu ośrodkowi pomocy społecznej, nie ma możliwości zastosowania art. 86 ust. 1 ustawy o VAT – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Fundusze strukturalne a informacje o uzyskanej pomocy publicznej

Zgodnie z nowelizacją ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej podmioty ubiegające się o pomoc de minimis lub inną pomoc publiczną są zobowiązane do przedstawiania informacji niezbędnych do oceny pomocy publicznej na formularzach określonych w rozporządzeniach – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-07-15 11:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.