.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dlaczego MPiPS chce zmienić sposób liczenia rent inwalidzkich?

Ministerstwo Pracy zamierza zmienić formułę liczenia rent inwalidzkich, tak by upodobnić ją do tej z nowego systemu emerytalnego – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Poznań (26 sierpnia), Bydgoszcz (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Wymiar urlopu przy porzuceniu pracy

1) Zatrudniliśmy pracownika na podstawie umowy na czas określony wynoszący jeden rok. Nawiązanie stosunku pracy nastąpiło pod koniec miesiąca. Obecnie pracownik ją porzucił, o czym poinformował pracodawcę telefonicznie. Za ile dni urlopu należy wypłacić mu ekwiwalent pieniężny, jeżeli jest on uprawniony do 20 dni urlopu, a nie wykorzystał ani jednego?

2) Za ile dni niewykorzystanego urlopu należałoby wypłacić pracownikowi ekwiwalent za urlop w sytuacji przedstawionej w pytaniu 1, gdyby pracownik nie poinformował pracodawcy o porzuceniu pracy? Spowodowałoby to, że umowa zostałaby rozwiązana dopiero w następnym miesiącu po porzuceniu pracy. Czy za ten kolejny miesiąc trwania zatrudnienia bez faktycznego świadczenia pracy pracownikowi przysługiwałby urlop?
zobacz więcej »


Okres zasiłkowy obejmie dniówkę roboczą

Okres zasiłkowy obejmie dniówkę roboczą, jeśli podwładny otrzyma zwolnienie lekarskie obejmujące przepracowany dzień, za który otrzymał normalną pensję, a nie chorobowe – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Nie odprowadzasz ZUS, gdy personel się uczy

Jak informuje Rzeczpospolita, 16 lipca weszła w życie nowelizacja kodeksu pracy dotycząca podnoszenia przez pracowników kwalifikacji zawodowych. Do tych, którzy rozpoczęli zwiększanie uprawnień i umiejętności przed tą datą, stosuje się przepisy o zasadach i warunkach podnoszenia kwalifikacji zawodowych obowiązujące przed 11 kwietnia br.
zobacz więcej »


Pozwy zbiorowe

Wchodzi w życie ustawa o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Nowe przepisy pozwalają występować konsumentom z pozwami zbiorowymi przeciwko firmom. Z takiej możliwości będą mogły skorzystać także grupy firm poszkodowanych na przykład w wyniku zmowy cenowej. Roszczenie będzie można skierować nie tylko w stosunku do przedsiębiorcy, ale także wobec gminy czy skarbu państwa.
zobacz więcej »


Jak można zwiększyć przyznaną wcześniej emeryturę?

Sposobów na zwiększenie przyznanej emerytury jest wiele. Zwłaszcza gdy świadczeniobiorca podjął lub kontynuuje działalność zarobkową. Jednym z nich jest przeliczenie podstawy wymiaru świadczenia m.in. z uwzględnieniem zarobków uzyskanych po jego przyznaniu, niekiedy z zastosowanej nowej, a więc znacznie korzystniejszej kwoty bazowej.
zobacz więcej »


Problemy z długimi oddelegowaniami

Podwładnym odbywającym długie podróże służbowe zmień miejsce pracy. Dzięki temu zastosujesz przepisy o delegowaniu, nie zakładając w innym kraju ani oddziału, ani odrębnej firmy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Refundacja za okulary nie będzie objęta PIT

Zwrot kosztów, jakie pracownik poniósł na zakup okularów korygujących wzrok, nie jest jego przychodem. A to oznacza, że płatnik nie musi od tak wypłaconych pieniędzy pobierać zaliczki na podatek – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-19 11:57Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.