.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Renciści dorobią bez ograniczeń

Info Baza (2010-07-21), autor: Info Baza

Renciści dorobią bez ograniczeń

We wrześniu rząd przyjmie projekt ustawy o nowych rentach kapitałowych – informuje Dziennik Gazeta Prawna. Resort pracy przygotował projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach. Zgodnie z nim od 1 stycznia 2011 roku nowe renty będą przyznawane osobom urodzonym po 31 grudnia 1948 roku, składającym po raz pierwszy wniosek.
zobacz więcej »


Nie można zwolnić dyscyplinarnie pracownika ujawniającego wysokość swojej pensji

W praktyce w umowach o pracę lub regulaminach wynagradzania często stosowane są klauzule zobowiązujące pracownika do zachowania poufności wysokości otrzymywanej pensji. Może to powodować wątpliwości co do stosowania przez pracodawcę przejrzystych zasad wynagradzania pracowników – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Kompleksowy przegląd obowiązków z zakresu ochrony środowiska (szkolenie dla przedsiębiorców prowadzących warsztaty samochodowe)

Szkolenia w Poznaniu (10 sierpnia) i  Warszawie (16 sierpnia)
zobacz więcej »


Jak rozliczyć czas pracy pracownika, który przez część dnia pracował, a następnie uzyskał zwolnienie lekarskie

Pracownik, który  pracuje od 7.00 do 15.00. Do pracy przyszedł na 7.00, ale o 10.30 poczuł się źle i pojechał do lekarza. Na ten dzień otrzymał zwolnienie lekarskie. Co zrobić z 3,5 godziny, które pracownik pracował? Dać wolne, czy w ogóle tych godzin nie ma? – pyta czytelnik serwisu KadryOnline.pl
zobacz więcej »


Firma ma obowiązek wydać zaświadczenie ZUS Rp-7

Pracownik może żądać od pracodawcy dokumentu ZUS Rp-7, a ten powinien go wystawić. Bezczynność zakładu pracy można zaskarżyć do sądu, przed którym wolno dochodzić także odszkodowania.
zobacz więcej »


Czy zawsze należy płacić karę w wysokości 30% wydatkowanych środków na PFRON?

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych prosi Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych o interpretację przepisu art. 33 ust. 4a pkt 2 ustawy o rehabilitacji (...). Chodzi o sytuację, kiedy w ramach IPR dokonano zakupu środka trwałego – maszyny – dla niepełnosprawnego pracownika. Wydatek ten sfinansowany został z konta ZFRON w kwocie brutto, bez odliczenia podatku VAT.
zobacz więcej »


Co powinien wiedzieć i potrafić asystent osoby niepełnosprawnej

Jak czytamy Dzienniku Gazecie Prawnej, Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało podstawy programowe dla szkół kształcących w 11 zawodach, w tym dla absolwentów szkół kształcących w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej.
zobacz więcej »


Pętla zadłużenia emerytów: czy potrącenia komornicze zostaną ograniczone

Jeszcze nigdy tak wielu starszych Polaków nie oddawało swych emerytur komornikom. Zalegają ze spłatą kredytów z okresu boomu. Politycy szykują ustawę, która ma ich chronić – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Przyznawanie rent: MPiPS i ZUS nie stosują się do orzeczenia Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy w uchwale składu siedmiu sędziów z 23 marca 2006 r. (sygn. I UZP 5/05) stwierdził, że renta z tytułu niezdolności do pracy przysługuje ubezpieczonemu, który udowodnił okres składkowy i nieskładkowy, wynoszący co najmniej 20 lat dla kobiety lub 25 lat dla mężczyzny, oraz jest całkowicie niezdolny do pracy (art. 57 ust 2 ustawy o FUS), bez potrzeby wykazywania przewidzianego w art. 58 ust. 2 tej ustawy pięcioletniego okresu składkowego i nieskładkowego przypadającego w ostatnim dziesięcioleciu przed zgłoszeniem wniosku o rentę lub przed dniem powstania niezdolności do pracy.
zobacz więcej »dodano: 2010-07-21 12:01Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.