.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Mniejsze dofinansowania z PFRON dla firm

Info Baza (2010-07-27), autor: Info Baza

Mniejsze dofinansowania z PFRON dla firm

Posłowie intensywnie pracują nad zmianami, które znacznie zmniejszą środki przekazywane zakładom zatrudniającym niepełnosprawnych pracowników – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. Omówienie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Bydgoszczy (29 lipca), Poznaniu (30 lipca), Katowicach (5 sierpnia), Wrocławiu (6 sierpnia), Łodzi (17 sierpnia), Rzeszowie (19 sierpnia), Krakowie (20 sierpnia), Warszawie (23 sierpnia), Olsztynie (26 sierpnia), Gdańsku (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Zpchr muszą skorygować koszty podatkowe

Przedsiębiorcy zatrudniający osoby niepełnosprawne zaliczali środki pochodzące ze zwolnienia z podatku od nieruchomości do kosztów podatkowych. W efekcie wykładni przepisów przyjętej przez ministra finansów w ogólnej interpretacji z 5 marca 2010 muszą korygować swoje rozliczenia – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Waloryzacja rent i emeretytur w 2011 r.

W Dzienniku Ustaw nr 126 (poz. 854) zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 lipca 2010 r. w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2011 r.
zobacz więcej »


Czy podać w świadectwie pracy informację o karze nagany?

Zatrudniałem pracownika na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. W trakcie wykonywania swoich obowiązków naruszył także przepisy dotyczące usprawiedliwiania nieobecności, za co został ukarany karą porządkową. Czy w świadectwie pracy należy umieścić informację o udzieleniu pracownikowi kary nagany oraz o tym, jakie pracownik odbył szkolenia – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej?
zobacz więcej »


Czy opłaty parkingowe i za przejazd autostradą rozlicza się w kilometrówce?

Pracownik rozpoczął podróż służbową samochodem prywatnym na konferencję i poniósł wydatki dodatkowe obejmujące opłaty za parking i za przejazd autostradą. Wydatki są udokumentowane. Czy opłaty parkingowa i za przejazd autostradą mieszczą się w limicie wynikającym z tzw. kilometrówki? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Wewnątrzwspólnotowy numer VAT-UE dla eksporterów do Niemiec

Nawiązując do artykułu Konrada Piłata „Niemiec nie ma numeru, Polak ma kłopot” opublikowanego w Rzeczpospolitej z 12 lipca 2010 r., ekspert z zakresu niemieckiego prawa podatkowego odniósł się do kwestii nadawania numeru VAT-UE dla polskich kontrahentów.
zobacz więcej »


Niższy podatek od wygranej na loterii

Przedsiębiorca, który wygrał auto, nie doliczy go do przychodów z działalności. Jak czytamy w „Rzeczpospolitej” tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 21 lipca. Potwierdził, że podatek od wygranej w loterii organizowanej dla współpracujących z firmą ubezpieczeniową pośredników wyniesie tylko 10 proc.
zobacz więcej »


Jak długo może pracować osoba niepełnosprawna zatrudniona w ochronie

Właściciel firmy zajmującej się ochroną mienia zamierza zatrudnić niepełnosprawnego i objąć go, tak jak innych pracowników, równoważnym systemem czasu pracy. Jakie normy czasu pracy obowiązują niepełnosprawnych pracowników – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Czy od wartości umundurowania służbowego wydanego pracownikowi recepcji nalicza się składki na ZUS i podatek dochodowy?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, konieczność wkładania do pracy stroju służbowego dotyczy pracowników wielu innych branż, oraz funkcjonariuszy. Wiąże się to najczęściej z przepisami z zakresu bhp i obowiązkiem zapewnienia pracownikowi odzieży roboczej i ochronnej oraz ze specyfiką zawodu i rodzajem wykonywanej pracy, np. pracownicy hoteli, zakładów pogrzebowych, stacji benzynowych, kelnerzy, ochroniarze.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-27 11:52Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.