.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji: krótsza dniówka tylko dla wybranych niepełnosprawnych

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, to lekarz zadecyduje, który inwalida może pracować tylko siedem godzin. Tak wynika z poselskiego projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Ma zostać uchwalony jeszcze w tym roku, tak by nowe przepisy zaczęły obowiązywać już na początku 2011 r.
zobacz więcej »


Ciężkie czasy dla ZPChr

Dofinansowania do pensji niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i lekkim będą niższe, a ZPChr stracą dotychczasowe ulgi podatkowe – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Poznań (26 sierpnia), Bydgoszcz (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Czy podatki pójdą w górę?

Szef doradców premiera Michał Boni uważa, że w walce z deficytem i rosnącym zadłużeniem rząd sięgnie głębiej do kieszeni podatników. Trzeba rozważać wszystkie opcje związane z uniknięciem zagrożeń jakie niesie deficyt budżetowy. Niewykluczona jest debata publiczna o ewentualnej podwyżce podatków.
zobacz więcej »


Zamiast urlopu L-4

Wielu pracowników nadużywa zwolnień lekarskich, by zrobić sobie wolne. Jak donosi „Rzeczpospolita” co drugi zatrudniony na etacie nie widzi nic złego w korzystaniu z lewego zwolnienia lekarskiego – tak wynika z ankiety portalu Praca.pL Część z nich otwarcie przyznaje się do oszukiwania w ten sposób ZUS i swoich pracodawców.
zobacz więcej »


Czy uwzględnić okres choroby przy ustalaniu wymiaru urlopu?

Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Przebywam obecnie na zwolnieniu lekarskim. Czy okres pobierania świadczenia rehabilitacyjnego wlicza się do okresu pracy, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Przestępstwo lepsze od ogłoszenia w Monitorze Polskim

Wielu przedsiębiorców celowo decyduje się na łamanie prawa i nie przekazuje sprawozdań finansowych do obowiązkowej publikacji. Opłata za nią jest bowiem bardzo droga – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zanim przyjmiesz spadek, sprawdź, czy spadkodawca płacił daniny

Jeśli ojciec lub wujek zostawia ci firmę w spadku, możesz zdecydować, że będziesz ją dalej prowadził. Wcześniej jednak sprawdź, jakie obowiązki spoczywały na zmarłym. I jakie miał prawa majątkowe.
zobacz więcej »


Jaki podatek po podpisaniu intercyzy

Osoba, która sprzedaje działkę otrzymaną w wyniku podziału majątku małżeńskiego, nie traci prawa do zwolnienia z PIT,  jeżeli wartość nieruchomości nie przekracza połowy wspólnego dorobku.
zobacz więcej »


Z jakich ulg korzystają jednostki budżetowe

Jednostki budżetowe co do zasady są podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych. Jednak ustawodawca przewidział dla nich zwolnienie podmiotowe – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »  

dodano: 2010-07-28 11:36Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.