.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czy osobie niepełnosprawnej można sfinansować wypoczynek ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych?

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna,  przepis art. 33 ust. 4 ustawy o rehabilitacji (...) wskazuje, że środki ZFRON przeznacza się na finansowanie rehabilitacji zawodowej, społecznej i leczniczej osób niepełnosprawnych, w tym na indywidualne programy rehabilitacji oraz ubezpieczenie osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Wyższy wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych dla ZPChr

Firmy będą musiały zatrudniać więcej niepełnosprawnych, aby uzyskać status zakładu pracy chronionej. Bardziej ma im się opłacać zatrudnienie najciężej chorych lub upośledzonych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej. 
zobacz więcej »


Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. Omówienie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Katowicach (5 sierpnia), Wrocławiu (6 sierpnia), Łodzi (17 sierpnia), Rzeszowie (19 sierpnia), Krakowie (20 sierpnia), Warszawie (23 sierpnia), Olsztynie (26 sierpnia), Gdańsku (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Skarbówka ostrzy zęby na nieuczciwych podatników

Osoby i firmy mające lewe dochody lub prowadzące działalność w szarej strefie muszą mieć się na baczności. Skarbówka bez trudu ich namierzy i wyciągnie o nich każdą potrzebną jej informacją. Jak donosi „Rzeczpospolita”, od jutra zaczną obowiązywać zmienione przepisy ustawy o kontroli skarbowej (DzU z 2010 r. nr 127, poz. 858 ). Dają one inspektorom kontroli skarbowej szerokie kompetencje w walce z nieuczciwymi podatnikami.
zobacz więcej »


Czy trzeba wliczać niepełnosprawnych uczniów do stanu zatrudnienia?

Jesteśmy zakładem pracy chronionej i zatrudniamy niepełnosprawnego ucznia w celu nauki zawodu. Czy wliczamy go do stanu zatrudnienia ogółem dla potrzeb legitymowania się statusem zakładu pracy chronionej? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Wybór księgowej może być kluczowy dla finansów firmy

Księgowość firmy najlepiej powierzyć specjalistom. Przed wyborem biura rachunkowego lub doradcy podatkowego trzeba jednak sprawdzić uprawnienia i ubezpieczenie – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Czy można wystawić papierowe korekty do elektronicznych faktur?

Gdy system informatyczny wystawiający elektroniczne faktury VAT nie jest w stanie wygenerować faktur korygujących w tej samej formie, podatnik ma prawo wystawić je na papierze, zamieszczając w treści adnotację, że dotyczą faktur wystawionych w formie elektronicznej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Polskie dokumenty księgowe można archiwizować we wszystkich państwach UE

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, od 10 kwietnia ustawa o rachunkowości pozwala na przechowywanie dokumentów księgowych również w innych krajach Unii Europejskiej.
zobacz więcej »


Artysta bez etatu i emerytury

Artyści wykonawcy, reżyserzy, realizatorzy dźwięku, prezenterzy radiowi i telewizyjni oraz tłumacze, którzy ze względu na specyfikę swojej pracy zazwyczaj nie są zatrudnieni na etatach, chcą utworzenia specjalnej kasy ubezpieczenia społecznego, do której będą mogli wpłacać składki, by później dostać emeryturę – informuje Rzeczpospolita.  
zobacz więcej »


Pomoc de minimis jest limitowana

Firma w ramach pomocy  de minimis  może maksymalnie otrzymać wsparcie do wysokości 200 tys. euro brutto w okresie trzech lat kalendarzowych – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-30 10:26Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.