.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wysokości dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych zaproponowane w projekcie nowelizacji ustawy o rehabilitacji

Info Baza opracowała na podstawie zapisów poselskiego projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wysokość maksymalnych kwot dofinansowań oraz wskaźniki przeliczeń na lata 2011 i 2012
zobacz więcej »


W czasie upałów praca krótsza niż zwykle

Warunki klimatyczne mogą poważnie utrudnić normalne funkcjonowanie zakładu pracy. Uciążliwe są zarówno ostre mrozy, jak i dokuczliwe upały. Wysokie temperatury, charakterystyczne dla letnich miesięcy, mogą w wielu wypadkach „odbiegać od normy” powodując niemożność wykonywania pracy w dotychczasowym rytmie. To z kolei może być przyczyną zmian w organizacji czasu pracy.
zobacz więcej »


Kodeks Pracy: Zatrudnienie po urlopie macierzyńskim

Pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu macierzyńskiego do pracy na dotychczasowym stanowisku.
zobacz więcej »


Lunch z kontrahentem nie wpływa na przychody

Przedsiębiorca, który zaprasza partnera biznesowego na obiad, nie odliczy poniesionych wydatków – czytamy w Rzeczpospolitej. Jak donosi dziennik wynika tak z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na interpelację poselską nr 16452.
zobacz więcej »


PFRON zrefunduje składki tylko przedsiębiorcy

Firma zatrudnia 32 osoby na pełne etaty i osiąga przeszło 6% wskaźnik zatrudnienia osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Czy w tej sytuacji przysługuje nam prawo do częściowej refundacji składek ZUS za te osoby? Czy osoba niepełnosprawna prowadząca firmę również może skorzystać z tej formy wsparcia?
zobacz więcej »


VAT w górę, ale czy to wystarczy?

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że w walce z deficytem rząd skupi się na cięciu wydatków budżetowych. Teraz wygląda na to, że nie ominie nas także podwyżka podatków.
zobacz więcej »


Emerytalna kontrrewolucja?

Jak twierdzi ekspert współpracujący z Rzeczpospolitą, nie udało nam się zakończyć reformy emerytalnej. Wciąż brak jest regulacji dotyczącej wypłat emerytur dożywotnich, a część regulacji została uchwalona ze znacznym opóźnieniem w stosunku do pierwotnych planów, w szczególności rozwiązania dotyczące emerytur pomostowych. To przyniosło istotne negatywne skutki, a ponadto już w 2001 roku rozpoczęło się ograniczanie zakresu obowiązywania powszechnego zreformowanego systemu.
zobacz więcej »


Nowy konkurs na e-dotacje

Przedsiębiorcy do 30 września br. mogą składać wnioski o granty w ramach działania 8.1 „Innowacyjna gospodarka” – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Rząd szykuje rentową rewolucję. Budżet państwa zaoszczędzi

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, każdy rencista będzie mógł dorobić, ile zechce, bez groźby zmniejszenia świadczenia przez ZUS. Wyższe będą renty dla sierot i wdów.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-02 12:59Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.