.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Opłaty i podatki lokalne w 2011 roku

Info Baza (2010-08-03), autor: Info Baza

Opłaty i podatki lokalne w 2011 roku

Obwieszczenie ministra finansów z dnia 30 lipca 2010 r. w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2011 r.
zobacz więcej »


Krajowa Rada Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych bardzo krytycznie o projekcie nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Komunikat KRAZON nr 5/2010 z dnia 30 lipca 2010 r.
zobacz więcej »


Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...) na stronach Sejmu

Drukiem sejmowym 3292 został wniesiony projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
zobacz więcej »


To nie koniec wzrostu VAT, chyba że spadną wydatki

Jak donosi Rzeczpospolita, jeśli w przyszłym roku okazałoby się, że zadłużenie ciągle rośnie i grozi nam przekroczenie progu 55 proc. zadłużenia w relacji do PKB, od 1 lipca 2011 roku stawka VAT znów pójdzie w górę o 1 pkt. proc, do 24 proc.; jeśli sytuacja powtórzy się w 2012 roku, od 1 lipca 2012 roku w Polsce obowiązywać będzie maksymalna dopuszczalna w Unii Europejskiej stawka VAT na poziomie 25 proc., ale tylko na trzy lata.
zobacz więcej »


Co potwierdza prawo do preferencyjnego opodatkowania eksportu
zobacz więcej »


Polska dryfuje

Podwyższanie podatków nie uratuje finansów publicznych – twierdzi w Rzeczpospolitej prezydent PKPP Lewiatan i wiceprzewodnicząca Komisji Trójstronne, Henryka Bochniarz.
zobacz więcej »


Ubezpieczenie polskich obywateli pracujących w innych krajach Unii Europejskiej

Opracowanie ZUS z 28 lipca 2010 r. dotyczące zasad wypełniania zaświadczenia A1 o ustawodawstwie dotyczącym zabezpieczenia społecznego mającym zastosowanie do osoby uprawnionej.
zobacz więcej »


Zleceniobiorcy zarobią na składkach

Zleceniobiorcy zarobią na składkach. Nie będą musieli ich odprowadzać od takich świadczeń, jak diety za podróże służbowe czy ekwiwalenty za pranie roboczej odzieży. Tego korzystnego rozwiązania nie zapisano jednak wprost dla pakietów medycznych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Premiowane będą innowacyjne pomysły

Do końca września wolno rejestrować wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną. Ruszył kolejny konkurs do tzw. działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”.
zobacz więcej »


Obroty gotówkowe należy udokumentować odpowiednimi dowodami księgowymi

Źródłowymi dowodami księgowymi dokumentującymi obrót gotówkowy są m.in.: listy płac, wnioski o wypłatę zaliczek, rozliczenia zaliczek, rachunki i faktury zewnętrzne, dowody wpłat na rachunki bankowe. Przy braku dokumentu źródłowego wystawiane są zastępcze dowody kasowe.
zobacz więcej »


Rozwiedziony ojciec nie traci prawa do ulgi prorodzinnej

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, Dyrektor IS w Warszawie w interpretacji nr IPPB4/415-231/10-4/SP z 12 lipca 2010 r. przypomniał, że podatnik ma prawo odliczyć ulgę na każde małoletnie dziecko, w stosunku do którego w roku podatkowym wykonywał władzę rodzicielską, pełnił funkcję opiekuna prawnego, jeżeli dziecko z nim mieszkało, lub sprawował opiekę poprzez pełnienie funkcji rodziny zastępczej na podstawie orzeczenia sądu lub umowy zawartej ze starostą.
zobacz więcej »


dodano: 2010-08-03 11:55Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.