.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Harmonogram prac nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji (...)

Info Baza (2010-08-09), autor: Info Baza

Harmonogram prac nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji (...)

Jak informuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych został skierowany do zaopiniowania przez UOKiK. Opinia ta jest istotna gdyż projekt ten dotyczy wydatkowania środków publicznych.
zobacz więcej »


Wydatki z tytułu jazd lokalnych pracowników

Używanie przez pracowników firmowych samochodów na potrzeby jazd służbowych nie rodzi po ich stronie przychodu. Inaczej jest gdy na te potrzeby wykorzystują oni swoje prywatne pojazdy. Wówczas otrzymany od pracodawcy zwrot kosztów ich używania stanowi przychód ze stosunku pracy. Przychód ten w pewnych przypadkach jest wolny od podatku.
zobacz więcej »


Oskładkowanie dodatków do zasiłku chorobowego

Jak donosi Rzeczpospolita do ustalenia podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne pracowników stosujemy przepisy określające podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Nie wyłączamy jednak wynagrodzeń za czas niezdolności do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną.
zobacz więcej »

Rozliczenie dotacji na zakup środków trwałych

Na wyposażenie nowego stanowiska pracy spółka z o.o. zakupiła dwie maszyny, których wartość netto wyniosła odpowiednio 70.000 zł i 34.000 zł. Środki trwałe zostały przyjęte do używania w czerwcu 2010 r. W lipcu 2010 r. na rachunek bankowy wpłynęła dotacja na zakup tych środków trwałych w łącznej kwocie wynoszącej 74.000 zł brutto (po 37.000 zł do każdego ze środków trwałych). Czy otrzymaną dotację należy rozliczyć procentowym udziałem do obu środków trwałych, czy do każdego z osobna? Jak powinny wyglądać zapisy w księgach rachunkowych?
zobacz więcej »


Lewe zwolnienia lekarskie pod kontrolą ZUS

Jak donosi Rzeczpospolita, z raportu ZUS wynika, że w pierwszym półroczu 2010 r. co dziesiąte kontrolowane zwolnienie lekarskie zostało wystawione bezpodstawnie.
zobacz więcej »


Dofinansowania do wczasów pracowników i ich dzieci: Czy ważny jest rodzaj wypoczynku?

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, dofinansowanie przez pracodawcę z zfśs wczasów i wycieczek organizowanych przez samą spółkę nie będzie korzystało ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o PIT, gdyż świadczeniem tym jest usługa.
zobacz więcej »


ZUS uwzględni emeryturę z innego państwa Unii Europejskiej

Osoby należące do OFE i otrzymujące emeryturę zagraniczną będą miały ją uwzględnianą przy wyliczaniu emerytury minimalnej w Polsce.
zobacz więcej »


Członka zarządu łatwiej odwołać, niż zwolnić

Chorego prezesa można pozbawić funkcji, jednak niekoniecznie etatu. Ten ostatni wolno rozwiązać bez wypowiedzenia po 272 dniach absencji. Wcześniejsze rozstanie będzie wadliwe i bezprawne.
zobacz więcej »


Rząd z wizją musi dbać o przyszłość

Podwyższenie podatków jest szkodliwe dla gospodarki – przekonywał prof. Leszek Balcerowicz, założyciel Forum Obywatelskiego Rozwoju. – Stan finansów naszego państwa od lat jest systematycznym hamulcem wzrostu naszej gospodarki – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-09 09:35Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.