.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wpływ zmian stawek VAT na zawarte umowy

Info Baza (2010-08-12), autor: Info Baza

Wpływ zmian stawek VAT na zawarte umowy

Planowane przez rząd zmiany stawek podatku VAT w 2011 r. można uwzględnić w zawieranych obecnie umowach. Bez odpowiednich zapisów w umowie przerzucenie na drugą stronę ryzyka związanego ze wzrostem stawek VAT może nie być możliwe. Należy jednak uważać na postanowienia we wzorcach umów z konsumentami. Nie można w nich zapisywać, że zmiana stawki podatku VAT będzie oznaczać automatyczną zmianę ceny.
zobacz więcej »


Nowe zasady łączenia emerytury z pracą

MPiPS wyjaśnia, że zgodnie z proponowanymi przez ministerstwo zmianami, pracujący emeryci nie stracą prawa do emerytury. Jedyną zmianą względem obowiązujących regulacji będzie konieczność rozwiązania umowy o pracę przez osoby, które uzyskały prawo do emerytury.
zobacz więcej »


Model Altmana w rozliczeniach pracodawców osób niepełnosprawnych z PFRON

Trwa cykl szkoleń organizowanych przez Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Rząd dobierze się do przyszłych emerytur?

Ministerstwa pracy i finansów chcą zmniejszenia, a nawet czasowego zawieszenia przekazywania przez ZUS składek do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Szef doradców premiera Michał Boni ostro protestuje. Na czwartkowym posiedzeniu Komitetu Stałego rządu szykuje się ostry spór.
zobacz więcej »


Czy będzie likwidacja ustawy o zwrocie VAT za materiały budowlane?

Od pięciu lat obowiązuje ustawa o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Jej założeniem było złagodzenie skutków wzrostu podatku VAT z 7% do 22% na niektóre materiały budowlane po przystąpieniu Polski do UE. Ustawa miała obowiązywać bezterminowo, tymczasem przewiduje się jej likwidację.
zobacz więcej »


Na jakich formularzach rozliczenie wspólników spółki cywilnej?

Jakie formularze rozliczeniowe zobowiązana jest składać spółka cywilna zatrudniająca pracowników (czy za każdego wspólnika i pracowników DRA oddzielnie)?
zobacz więcej »


Po śmierci pracownika zasiłek odbiera rodzina

Niewypłacone świadczenie chorobowe trzeba przekazać małżonkowi zmarłego i innym osobom bliskim, które spełniają warunki do uzyskania renty rodzinnej. Wszystkim w równych częściach.
zobacz więcej »


Potrzebne są prawdziwe reformy, a nie kosmetyczne działania

Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów w liście otwartym zarzucił Donaldowi Tuskowi, że nie liczy się ze zdaniem ekonomistów ostrzegających przed skutkami zadłużania się państwa – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Mało czasu, by umorzyć składki

Kobietom prowadzącym działalność gospodarczą zostało już tylko trzy tygodnie, by złożyć wniosek do ZUS o umorzenie zaległych składek. Termin upływa 1 września – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nagroda na rocznicę powstania firmy jest oskładkowana

Takie świadczenie nie jest klasyczną jubileuszówką, która korzysta ze zwolnienia od obciążeń na rzecz ZUS. Nawet jeśli zostało w taki sposób nazwane.
zobacz więcej »


Przewłaszczenie na zabezpieczenie neutralne podatkowo

Z interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie (nr I PPB 3/423-330/10-2/GJ) wynika, że spółka nabywająca własność rzeczy na mocy umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie nie dokonuje od nich odpisów do ostatecznego przejęcia własności – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-12 11:09Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.