.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Założenia zmian do ustaw podatkowych

Info Baza (2010-08-16), autor: Info Baza

Założenia zmian do ustaw podatkowych

Rada Ministrów na posiedzeniu w dniu 10 sierpnia br. przyjęła m.in. założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
zobacz więcej »


Składki ZUS za prezesa

Uchwałą wspólników powołano osobę na prezesa zarządu spółki. Z tego tytułu przyznano jej miesięczne wynagrodzenie. Czy od kwoty wypłaconego prezesowi wynagrodzenia należy opłacać składki ZUS?
zobacz więcej »


Zmiana terminu szkolenia w Łodzi

Z przyczyn organizacyjnych zmuszeni jesteśmy zmienić termin szkolenia: „Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON...”, odbywającego się w Łodzi z 17 sierpnia na 6 września.
zobacz więcej »


Renta a działalność gospodarcza

W tym roku ukończyłam studia i zastanawiam się nad rozpoczęciem działalności gospodarczej. Jeśli jako rencista socjalny, prowadzący działalność gospodarczą, zdecyduję się na opłacanie obniżonych składek na ZUS, to czy przez okres ich opłacania będę mogła pobierać rentę, bez obawy o jej zawieszenie? A jeśli zdecyduję się na pełną składkę, to czy renta zostanie mi zawieszona automatycznie?
zobacz więcej »


Zatrudnianie i refundacja kosztów pracy młodocianych pracowników

Rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 26 kwietnia 2007 r. w sprawie refundowania ze środków Funduszu Pracy wynagrodzeń wypłacanych młodocianym pracownikom (Dz. U. nr 77, poz. 518 ze zm. ), określa szczegółowe warunki i tryb refundowania pracodawcom ze środków Funduszu Pracy wynagrodzeń wypłacanych młodocianym pracownikom oraz składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanych wynagrodzeń.
zobacz więcej »


Niesłyszący zostali bez pieniędzy

Polski Związek Głuchych nie dostał 7 mln zł z PFRON. Bo ma długi.
zobacz więcej »


Jaka księgowość w działach specjalnych produkcji rolnej

Wykonujący działalność gospodarczą prowadzą księgi przychodów i rozchodów, a gdy ich przychody netto przekroczą równowartość 1,2 mln euro w roku podatkowym, od kolejnego stosują księgowość według ustawy o rachunkowości – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy trzeba tłumaczyć treść dowodów księgowych

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, w obrocie gospodarczym częstym przypadkiem jest otrzymywanie dowodów księgowych w języku obcym. Biorąc pod uwagę to, że prawo bilansowe wymaga, aby księgi rachunkowe były prowadzone w języku polskim, może powstać wątpliwość, czy dowody będące podstawą zapisu księgowego wymagają tłumaczenia.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-16 11:46Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.