.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Odpowiedzialny biznes to nie tylko troska o aktualnie zatrudnionych

Rzeczpospolita (2010-08-17), autor: Michał Kołtuniak, oprac.: GR

Dotacje unijne pomagają nie tylko przedsiębiorcom rozwijającym swą działalność, ale również tym, którzy z różnych przyczyn muszą ją reorganizować czy nawet likwidować. Zwłaszcza gdy chodzi o zwalnianych pracowników. – czytamy w Rzeczpospolitej.

Każda firma może popaść w kłopoty finansowe. Nie zawsze jest to jej wina. Decydować o tym mogą czynniki zewnętrzne, a to właśnie może skutkować koniecznością zwolnień.

Warto pamiętać, że również w takiej sytuacji firma powinna wspierać swoich pracowników, a fundusze europejskie mogą w tym pomóc. Podejmowanie takich działań wpływa na poprawę wizerunku przedsiębiorstwa, co jest często równie ważne jak twarde wyniki finansowe. Dlatego również dla zwalnianych lub zagrożonych zwolnieniami pracowników powinno się organizować pomoc.

W programie „Kapitał ludzki" jest m.in. działanie o numerze 8.1.2 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie”. Jest to specjalna pula środków przeznaczona na łagodzenie skutków zwolnień, pomoc w przekwalifikowaniu pracowników, udzielanie im wsparcia doradczego, a nawet psychologicznego, lub przekazywanie środków na założenie własnej firmy.

Jeśli firma zadeklaruje, że nie będzie ponownie zatrudniać zwalnianych osób, nie wystąpi tu pomoc publiczna. Innymi słowy, przedsiębiorstwo nie będzie musiało dokładać nawet złotówki do projektów szkoleniowych lub innych rodzajów wsparcia dla osób zwalnianych.

Przeczytaj więcej o poddziałaniu 8.1.2 »

Więcej w Rzeczpospolitej z 17 sierpnia 2010 r.


dodano: 2010-08-18 10:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.