.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Odpowiedzialny biznes to nie tylko troska o aktualnie zatrudnionych

Rzeczpospolita (2010-08-17), autor: Michał Kołtuniak, oprac.: GR

Dotacje unijne pomagają nie tylko przedsiębiorcom rozwijającym swą działalność, ale również tym, którzy z różnych przyczyn muszą ją reorganizować czy nawet likwidować. Zwłaszcza gdy chodzi o zwalnianych pracowników. – czytamy w Rzeczpospolitej.

Każda firma może popaść w kłopoty finansowe. Nie zawsze jest to jej wina. Decydować o tym mogą czynniki zewnętrzne, a to właśnie może skutkować koniecznością zwolnień.

Warto pamiętać, że również w takiej sytuacji firma powinna wspierać swoich pracowników, a fundusze europejskie mogą w tym pomóc. Podejmowanie takich działań wpływa na poprawę wizerunku przedsiębiorstwa, co jest często równie ważne jak twarde wyniki finansowe. Dlatego również dla zwalnianych lub zagrożonych zwolnieniami pracowników powinno się organizować pomoc.

W programie „Kapitał ludzki" jest m.in. działanie o numerze 8.1.2 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie”. Jest to specjalna pula środków przeznaczona na łagodzenie skutków zwolnień, pomoc w przekwalifikowaniu pracowników, udzielanie im wsparcia doradczego, a nawet psychologicznego, lub przekazywanie środków na założenie własnej firmy.

Jeśli firma zadeklaruje, że nie będzie ponownie zatrudniać zwalnianych osób, nie wystąpi tu pomoc publiczna. Innymi słowy, przedsiębiorstwo nie będzie musiało dokładać nawet złotówki do projektów szkoleniowych lub innych rodzajów wsparcia dla osób zwalnianych.

Przeczytaj więcej o poddziałaniu 8.1.2 »

Więcej w Rzeczpospolitej z 17 sierpnia 2010 r.


dodano: 2010-08-18 10:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.