.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Podatnik nie może ponosić skutków braku działań fiskusa

Rzeczpospolita (2010-08-17), autor: Rzeczpospolita, oprac.: GR

Opieszałość organu podatkowego stanowiąca przyczynę przedłużenia postępowania podatkowego nie może być kwalifikowana jako uzasadniona przyczyna przedłużenia terminu zabezpieczenia – czytamy w Rzeczpospolitej.

Jak donosi dziennik, naczelnik urzędu skarbowego wydał decyzję o zabezpieczeniu na majątku podatnika przed wydaniem decyzji określającej zobowiązanie w VAT. Zarządzenie zabezpieczenia organ egzekucyjny skierował do wykonania.

W tym czasie podatnik zmienił miejsce zamieszkania. Naczelnik US właściwego z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania zobowiązanego przedłużył termin zabezpieczenia kwoty wynikającej z decyzji zabezpieczającej, bo postępowanie w sprawie VAT jest nadal prowadzone.

Podatnik złożył zażalenie. Izba skarbowa utrzymała jednak w mocy postanowienie US. Sprawa, na skutek skargi podatnika, trafiła do WSA.

Zdaniem sądu w Warszawie (21 lipca 2010r., III SA/Wa 20l8/09) skarga zasługuje na uwzględnienie.

Więcej w Rzeczpospolitej z 17 sierpnia 2010 r.

dodano: 2010-08-18 11:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.