.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Przedsiębiorca po 50. roku życia płaci składkę na Fundusz Pracy

Z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej opłacam za siebie wszystkie składki ZUS. Pod koniec sierpnia br. ukończę 50. rok życia. Czy w związku z tym mogę skorzystać z ulgi w opłacaniu za siebie składki na Fundusz Pracy?
zobacz więcej »


Doba pracownicza inna niż kalendarzowa

Powszechnie doba kojarzy się z kolejnymi 24 godzinami „od północy do północy”. Prawo pracy zrywa jednak z takim rozumieniem doby. Musi być ona bowiem dostosowana do rytmu roboczych dniówek. Dlatego doba dla każdego pracownika może być inna, tak jak odmienne są harmonogramy czasu pracy.
zobacz więcej »

Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. Omówienie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Szkolenia w  Krakowie (20 sierpnia), Warszawie (23 sierpnia), Olsztynie (26 sierpnia), Gdańsku (27 sierpnia), Łodzi (6 września)
zobacz więcej »


SMS-owe nękanie nagrodami

Jak bronić się przed SMS-owym nękaniem i najzwyklejszym naciąganiem, jakim jest zachęta do wygrania 20-25 tys. złotych? Pojawia się coraz więcej firm, które próbują nas naciągać. W rzeczywistości nagród nie ma, a jedyne pieniądze, które wysyłający może zobaczyć to te, które musi wyjąć z własnej kieszeni płacąc telefoniczny rachunek.
zobacz więcej »


Pakiety medyczne bez szans na abolicję

Jak czytamy w Rzeczpospolitej,  z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na interpelację posłanki Elżbiety Zakrzewskiej wynika, że resort jest przeciwny wprowadzeniu abolicji podatkowej dla przedsiębiorców, którzy ufundowali pracownikom abonamenty medyczne i nie odprowadzali od nich zaliczek.
zobacz więcej »


Przywileje składkowe tylko dla jednej firmy

Jeśli ojciec opiekujący się dzieckiem podczas urlopu macierzyńskiego, który skróciła matka, go nie przedłuży, szef po jego powrocie do zakładu zapłaci należności na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Zwolnienie ma tylko pracodawca kobiety – czytamy w Rzeczpospolitej
zobacz więcej »


Niepełnosprawny odpoczywa dłużej

Pracownik niepełnosprawny może mieć 30 lub 36 dni urlopu. Ale nie wtedy, gdy wykorzysta 21 dni roboczych na pobyt na turnusie rehabilitacyjnym.
zobacz więcej »


Pożyczki dla firm, dotacje dla rolników poszkodowanych przez powódź

Producenci i usługodawcy dotknięci przez wodę już za kilka dni będą mogli ubiegać się o pomoc na nowych zasadach. Niebawem ruszą fundusze pożyczkowe, które udzielą im nawet do 50 tys. zł nieoprocentowanego kredytu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Sytuacja finansów publicznych była i jest zła. Co proponują eksperci?

Jak podaje Rzeczpospolita, prof. Stanisław Gomułka wywołał dyskusję na temat finansów państwa, która przez kilka dni toczyła się w Internecie. Pretekstem była wypowiedź Marka Belki, prezesa NBP, który w jednym z wywiadów powiedział, że sytuacja fiskalna Polski w 2000 roku czy też raczej w 2001 roku była znacznie gorsza niż teraz.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-19 12:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.