.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Tysiące firm korzystających ze wsparcia PFRON może stracić prawo do pomocy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zgodnie z przepisami unijnymi z pomocy publicznej mogą bowiem korzystać spółki i instytucje, które są w dobrej kondycji finansowej.
zobacz więcej »


Model Altmana w ocenie sytuacji ekonomicznej beneficjentów pomocy publicznej z PFRON

Trzy ostatnie terminy szkolenia: Olsztyn, Gdańsk, Łódź
zobacz więcej »


Od czego zleceniobiorcy nie zapłacą składek

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, od 1 sierpnia 2010 r. do zleceniobiorców stosujemy odpowiednio rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Również do osób wykonujących pracę na podstawie umowy agencyjnej, innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia.
zobacz więcej »


Upadłość nie zawsze ratuje sytuację

Członek zarządu spółki z o.o., która zbankrutowała, nie ponosi odpowiedzialności za jej długi, jeśli zdoła wykazać, że wierzyciel – ze względu na brak majątku spółki – nie zdołałby ściągnąć od niej swej należności także wówczas, gdyby na czas wszczęto postępowanie upadłościowe lub układowe – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Opłata środowiskowa stanowi koszt firmy

Opłata za korzystanie ze środowiska, którą firmy muszą obowiązkowo zapłacić, stanowi koszt prowadzonej działalności.
zobacz więcej »


Dane pracownika trzeba chronić

Prowadzenie dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy i akt osobowych pracowników należy do obowiązków pracodawcy. Kodeks pracy zobowiązuje go do przechowywania tej dokumentacji i akt tak aby ustrzec je przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Za niewywiązanie się z tych obowiązków przewiduje wysokie grzywny – od 1000 zł do 30 tys. zł – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy zwrócona nadwyżka VAT jest przychodem

Gdy podatnik uzyskał zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, powinien wykazać przychód w części, w jakiej uprzednio zaliczył VAT do kosztów podatkowych. Nie jest konieczna korekta kosztów. Tak orzekł WSA w Gliwicach 27 lipca 2010 r. (I SA/GI359/10).
zobacz więcej »


Podatek od nieruchomości: wartość umorzenia nie zwiększy przychodów

Złożyłem wniosek o umorzenie podatku od nieruchomości. Czy wartość tego umorzenia jest przychodem podlegającym opodatkowaniu, skoro umorzony podatek nie został zaliczony do kosztów podatkowych? Czy umorzone odsetki oraz koszty upomnienia są przychodem podatkowym? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Aby dostać rentę, trzeba sprostać wymaganiom ustawowym

Osoby, która na skutek szczególnych okoliczności nie spełniają warunków wymaganych do uzyskania prawa do emerytury lub renty, a nie mogą – ze względu na całkowitą niezdolność do pracy lub wiek – podjąć zatrudnienia, mogą się starać o specjalne świadczenie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-24 11:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.