.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Podatek od świadczeń na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Info Baza (2010-08-26), autor: Info Baza

Podatek od świadczeń na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Od połowy lipca br. obowiązują nowe przepisy dotyczące zasad dokształcania pracowników. Zmiany nimi wprowadzone odnoszą się nie tylko do unormowań zawartych w Kodeksie pracy, ale również w ustawie o pdof. W tej ostatniej znowelizowany został art. 21 ust. 1 pkt 90, regulujący zakres zwolnienia dla świadczeń otrzymywanych przez pracowników w związku z podnoszeniem przez nich kwalifikacji zawodowych.
zobacz więcej »


Jak zostać doradcą podatkowym?

Z dniem 7 sierpnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o doradztwie podatkowym (opublikowana w Dz. U. z 2010 r. nr 122, poz. 826) m.in. zwiększając zakres czynności, do wykonywania których uprawniony jest doradca podatkowy. Obecnie czynności doradztwa podatkowego obejmują:
zobacz więcej »


Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. Omówienie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Ostatnie szkolenie cyklu – Łódź, 6 września 2010 r.
zobacz więcej »

 
Szef nie musi wydawać pasków

Pracodawca nie ma obowiązku co miesiąc sporządzać dla pracowników tzw. pasków z wynagrodzenia.
zobacz więcej »


Poradnik Komisji Europejskiej dla pracowników delegowanych

Na internetowych stronach Komisji Europejskiej opublikowana została I część Praktycznego poradnika dotyczącego ustawodawstwa mającego zastosowanie do pracowników w Unii Europejskiej wydanego przez Komisję Administracyjną do spraw Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego.
zobacz więcej »


Podatki można płacić co kwartał

Zasady rozliczania podatku dochodowego można zmienić tylko na początku roku. Aby wybrać składanie deklaracji VAT co trzy miesiące, nie trzeba czekać tak długo.
zobacz więcej »


Po szkoleniu niepełnosprawny może zatrzymać laptop

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, ze środków Unii Europejskiej można kupić niepełnosprawnym uczestnikom szkoleń w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki sprzęt ułatwiający im dostęp do projektu.
zobacz więcej »


Od uzależnienia do pełnych praw

Miesięcznik „Integracja” rozmawiał z Davidem Blunkettem, byłym ministrem spraw wewnętrznych, brytyjskim parlamentarzystą, osobą niewidomą.
zobacz więcej »


Jakie warunki powinien spełniać pracodawca, aby mógł ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych?
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-26 10:20Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.