.
W bazie wiedzy znajduje się  3964  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Terminy składania dokumentów do PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2010-08-12), autor: SOB PFRON, oprac.: AB

W jakich terminach pracodawca powinien złożyć wniosek o dofinasowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych? Co dzieje się w przypadku, gdy ostatni dzień na złożenie wniosku przypada na sobotę lub niedzielę?

Odpowiedź Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Pracodawca składa wniosek WN-D i informację INF-D-P oraz Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – zgodnie z paragrafem 5 ust.1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 stycznia 2009 r. w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (Dz. U. z 2009 r. Nr.8 poz. 43, z późn. zm.) (pobierz ») – w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczą.

Kwestia terminów do składania dokumentacji w SOD regulowana jest przepisami art. 57 kpa, ze szczególnym uwzględnieniem § 4, w którym mowa jest, iż „Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni”. Jeżeli ostatni dzień na złożenie dokumentu wypada w sobotę, która zgodnie z Ustawą z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. Nr 4, poz. 28 z późn. zm.) nie jest dniem wolnym od pracy, należy złożyć wniosek maksymalnie do tego dnia.

dodano: 2010-08-31 10:24Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.