.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe zasady liczenia efektu zachęty

Info Baza (2010-09-02), autor: Info Baza

Nowe zasady liczenia efektu zachęty

Wyjaśnienia Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych  w związku z artykułem „Mniej dopłat do pensji niepełnosprawnych” opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej z 27 sierpnia 2010 r.
zobacz więcej »


Jak firma ma korygować swoje rozliczenia po wizycie skarbówki
 
Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zmiana w ustawie o kontroli skarbowej, którą wprowadziła – obowiązująca od 30 lipca 2010 r. – najnowsza jej nowelizacja jest bardzo istotna, bo do tej pory osoby fizyczne i firmy, do których zawitał inspektor kontroli skarbowej, musiały składać korektę wcześniejszych deklaracji podatkowych zaraz po doręczeniu im protokołu kontroli, a dokładnie w ciągu 14 dni od jego doręczenia.
zobacz więcej »


Bez zwrotu części VAT za materiały budowlane?

Jak informuje Rzeczpospolita, Ministerstwo Infrastruktury proponuje likwidację możliwości odliczania części podatku od towarów i usług. Pieniądze, które dziś są oddawane podatnikom budującym własny dom i remontującym mieszkanie, mają zostać przeznaczone na wsparcie budownictwa socjalnego.
zobacz więcej »


Czy wniesienie aportem zakładu pracy chronionej jest zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych?

Na takie pytanie odpowiedział Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 13 sierpnia 2010 r. (sygn. akt I SA/Łd 505/10).
zobacz więcej »


Nie ma przychodu przy wypłacie w towarze

Fiskus chce opodatkować spółki, które przekazują wspólnikom dywidendy rzeczowe. Przegrywa jednak w sądzie.
zobacz więcej »


Gmina również interpretuje prawo podatkowe

Obowiązek wydawania indywidualnych interpretacji podatkowych ciąży nie tylko na urzędach i izbach skarbowych, ale także na wójcie, staroście i marszałku województwa – stosownie do ich właściwości – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jakie preferencje dla powodzian

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, ustawa z 24 czerwca 2010 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z 2010 r. określa zasady zwolnień podatkowych dla poszkodowanych.
zobacz więcej »


Udokumentowanie sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny

W przyszłym miesiącu kończę 65 lat i zamierzam wystąpić z wnioskiem o emeryturę. W jaki sposób mogę udokumentować okres sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny?
zobacz więcej »


Spółka osobowa i pomoc de minimis

Spółka cywilna będzie ubiegała się o wsparcie na projekt inwestycyjny w ramach regionalnego programu operacyjnego dla województwa. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis. Czy w oświadczeniu o wielkości pomocy de minimis należy uwzględnić pomoc o tym charakterze jaka została udzielana w ciągu ostatnich trzech lat wspólnikowi spółki będącemu osobą fizyczną?
zobacz więcej »


Koszty pracy osób niepełnosprawnych finansowane przez PFRON

Jakie koszty finansuje w ramach dofinasowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych PFRON? Jak wyliczyć kwotę przysługującego dofinansowania za danego pracownika?
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-02 12:10Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.