.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowelizacja kodeksu drogowego zwiększa odpowiedzialność pracodawców za zatrudnionych kierowców

Pracodawca, który wypuści w trasę pijanego kierowcę, odpowie karnie – informuje Rzeczpospolita. Od 4 września 2010 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Ma być bezpieczniej na osiedlowych drogach i sklepowych parkingach oraz surowiej dla kierowców, którzy po nich szarżują.
zobacz więcej »


Czas pracy w regulaminach zakładowych

Zagadnienia z zakresu czasu pracy są istotną częścią powszechnego prawa pracy. Przepisy kodeksowe oraz innych ustaw normują tę tematykę w sposób szczegółowy i często zawiły. Jednak niektóre ważne kwestie dotyczące czasu pracy pozostawiono do uregulowania na poziomie zakładowym.
zobacz więcej »


Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. •• Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. •• Bieżące problemy dotyczące pozyskiwania pomocy publicznej przez pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Bydgoszczy, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie
zobacz więcej »


Spłata zadłużenia za studia z opcją długości umowy o pracę

Pracodawca opłacił pracownikowi studia podyplomowe, pod warunkiem że nie rozstanie się z firmą przez kolejne trzy lata. Niestety konkurencja podkupiła pracownika, gwarantując mu spłatę zadłużenia z tytułu przerwanego procesu podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Czy nowy pracodawca może zwrócić koszty za zatrudnionego, a jeśli tak, to w jaki sposób – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Za pracownika po pięćdziesiątce płacimy niższe składki

Pracodawcy muszą co miesiąc opłacać składki nie tylko na ubezpieczenia społeczne i na ubezpieczenie zdrowotne, ale również na Fundusz Pracy (FP) i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Składki na FP i FGŚP muszą również opłacać, za swoich członków, min. rolnicze spółdzielnie produkcyjne i spółdzielnie kółek rolniczych oraz podmioty zatrudniające tymczasowo aresztowanych lub więźniów w czasie odbywania przez nich kary pozbawienia wolności – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wysokość renty z tytułu wypadku przy pracy

Ubezpieczony, który w wyniku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej stał się częściowo lub całkowicie niezdolny do pracy, może otrzymać z ZUS rentę z tytułu niezdolności do pracy albo rentę szkoleniową. Ich wysokość ustalana jest jednak w nieco odmienny sposób, niż rent przyznanych z ogólnego stanu zdrowia.
zobacz więcej »


Centra integracji będą dalej działać, ale w innej formie

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, zakłady aktywności zawodowej oraz centra integracji społecznej, jeśli są prowadzone przez gminy, mogą działać tylko w formie gospodarstw pomocniczych. Takie gospodarstwa działające przy samorządach nie będą mogły jednak funkcjonować od 1 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


Nie można obniżyć renty policyjnej

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna wysokość renty policyjnej musi być ustalona na podstawie grupy uposażenia przysługującej na ostatnio zajmowanym stanowisku, a nie faktycznie otrzymywanego wynagrodzenia – tak orzekł Sąd Najwyższy (II UZP 7/10).
zobacz więcej »


Tysiące rolników może odzyskać prawo do emerytur z KRUS

Jak donosi Rzeczpospolita, posłowie PSL złożyli już u marszałka Sejmu projekt zmian w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników i ich rodzin. Chcą w nim przywrócić możliwość doliczania do stażu ubezpieczeniowego w KRUS okresów pracy poza rolnictwem, podczas których byli ubezpieczeni w ZUS – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Czy orzeczenie o zaliczeniu do grupy inwalidzkiej uprawnia do uzyskania dofinansowania?

Pracownik nie posiada orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, tylko orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów wydane bezterminowo w 1992 r. Czy to wystarczy żeby ubiegać się o dofinansowanie?
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-06 12:32Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.