.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Właściciel może być pracownikiem, ale nie zawsze

Info Baza (2010-09-08), autor: Info Baza

Właściciel może być pracownikiem, ale nie zawsze

W wyroku z 9 czerwca 2010 r. SN stwierdził, że przepisy prawa pracy i kodeksu spółek handlowych nie stoją na przeszkodzie temu, aby ta sama osoba była wspólnikiem spółki, pełniła funkcję członka jej zarządu i była zatrudniona przez tę spółkę jako pracownik. Zaznaczył jednak, że zapadłoby inne rozstrzygnięcie, gdyby spółka miała jednego właściciela (sygn. II UK 33/10) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Od kiedy obowiązuje nowa wykładnia efektu zachęty? Jakie pytania zadaje PFRON badając sytuację finansową beneficjenta pomocy publicznej? Jak przygotować się do nowelizacji ustawy o rehabilitacji (zwiększyć, czy ograniczyć wydatkowanie środków ZFRON)?

Odpowiedzi na te i inne ważne pytania uzyskają Państwo uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Szaleństwo z kratką: ostatnie miesiące na kupno tańszego auta

W salonach samochodowych prawdziwe szaleństwo: klienci ruszyli na zakupy „aut z kratką” – czyli osobówek z homologacją samochodu ciężarowego. Powód to rządowe zapowiedzi likwidacji z nowym rokiem ulg podatkowych na takie zakupy. Najbardziej pożądane są najbardziej luksusowe modele aut.
zobacz więcej »


Firmom trudno ocenić ryzyko zawodowe

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, winne są niespójne przepisy rozporządzenia z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodnie z par. 39a ust. 1 rozporządzenia, pracodawca ocenia ryzyko zawodowe występujące przy wykonywanych pracach. Natomiast ust. 3 tego paragrafu przewiduje, że dokument potwierdzający dokonanie takiej oceny dotyczy tylko stanowiska pracy.
zobacz więcej »


Szczepienia profilaktyczne dla pracowników ujmuje się w kosztach operacyjnych

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, profilaktyczne szczepienia pracowników przeciwko grypie pracodawca może rozliczyć wraz z wynagrodzeniem, potrącając od niego składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy.
zobacz więcej »


Na czarnych listach brak długów wobec państwa

Jak twierdzą przedstawiciele biur informacji gospodarczej, wadą nowej ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej, która obowiązuje już prawie trzy miesiące, jest niemożność przekazywania do rejestru dłużników zobowiązań publicznoprawnych – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Czy imprezy integracyjne będą opodatkowane?

Jak informuje Rzeczpospolita, Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji nr IBPBII/1/415-411/10/BD była zdania, że skoro od ufundowanego przez pracodawcę prawa do leczenia trzeba płacić PIT, to tak samo należy traktować możliwość udziału w firmowej imprezie.
zobacz więcej »


Inwestycje w obce środki trwałe: niezamortyzowanej wartości możemy już nie rozliczyć

Zawarcie umowy, w której strony postanawiają, że przedsiębiorca zrzeka się wynagrodzenia za nakłady poczynione na obcy środek trwały, może mieć przykre konsekwencje, gdy rozwiążą ją przed terminem.
zobacz więcej »


Rząd znowu sięga do rezerwy demograficznej

Jak donosi Rzeczpospolita, rząd planuje, że Fundusz Rezerwy Demograficznej także w przyszłym roku pomoże w finansowaniu wypłaty bieżących emerytur i rent . Ma, „bezzwrotnie zasilić” Fundusz Ubezpieczeń Społecznych kwotą 4 mld zł. W ten sposób z FRD do FUS w ciągu dwóch lat trafi 11,5 mld zł.
zobacz więcej »


Wyrok sądu a dofinansowanie SOD

Czy wyrok sądu o przyznaniu renty jest dokumentem, na podstawie którego pracodawca może ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych?
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-08 12:24Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.