.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Info Baza (2010-09-20), autor: Info Baza

Pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Na posiedzeniu Sejmu RP rozpoczynającym się 22 września 2010 r.,  odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.
zobacz więcej »


Ewidencja księgowa wpłat na PFRON
 
Zasady wnoszenia wpłat na PFRON przez pracodawców reguluje ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, zwanej ustawą o PFRON.
zobacz więcej »


Profile i mapy ryzyka przedsiębiorstw działających w Polsce

Katedra Analizy Działalności Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej oraz portal www.baza-wiedzy.pl zachęcają do wzięcia udziału w badaniu...
zobacz więcej »


Rozliczenie służbowych wyjazdów przedsiębiorcy
 
Przedsiębiorca może pojechać na negocjacje z kontrahentami, w celu zbadania rynku zbytu lub wykonania zlecenia. Wydatki związane z takimi wyjazdami może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, za wyjątkiem wydatków na wyżywienie. Za wyżywienie w trakcie podróży przedsiębiorcy przysługują diety, których wartość stanowi koszt podatkowy.
zobacz więcej »


Zbyt hojny szef sam wpędza się w kłopoty

Przyznając zleceniobiorcy świadczenia zastrzeżone w przepisach dla pracowników, narażamy się na zarzuty o rzekome „ukrywanie” stosunku pracy.
zobacz więcej »


Usługi turystyczne – zmiana przepisów

Nowe zasady składania reklamacji, większa ochrona konsumentów na wypadek niewypłacalności organizatora, a także kary dla nieuczciwych pilotów wycieczek – to niektóre zmiany w ustawie o usługach turystycznych, które weszły w życie 17 września 2010 r.
zobacz więcej »


Opodatkowanie wynajmu

Jak informuje Rzeczpospolita, z wyroku NSA wynika, że fiskus mógł opodatkować osobę, która wynajmowała pokoje gościnne i nie ewidencjonowała obrotu (sygn. I FSK 1161/09).
zobacz więcej »


Nie każdy pogrzeb z zasiłkiem

Rodziny, które chcą wyprawić symboliczny pochówek osobie uznanej za zmarłą, nie mogą liczyć na zasiłek pogrzebowy. Praktyka ZUS podczas decydowania o wypłacie zasiłku pogrzebowego nie ma jasnego uzasadnienia w obowiązujących przepisach – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


O zwolnieniu decyduje data szkolenia

Skierowaliśmy pracowników na szkolenie związane z odnowieniem uprawnień dotyczących dozoru i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci. Do 11 kwietnia 2010 r. wartość świadczeń przyznanych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych była zwolniona od PIT. Czy wartość świadczenia przyznanego pracownikom w czerwcu tego roku jest nadal zwolniona od podatku? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-20 12:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.