.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Co się zmieni w rozliczaniu VAT w 2011 r.?

Info Baza (2010-09-30), autor: Info Baza

Co się zmieni w rozliczaniu VAT w 2011 r.?

Ministerstwo Finansów przedstawiło na swojej stronie internetowej projekt ustawy o zmianie ustawy o VAT. Jak z niego wynika, Ministerstwo planuje m.in. podniesienie stawek VAT i zmianę przepisów dotyczących darowizn towarów. Zmiana stawek VAT skutkuje również koniecznością dostosowania przepisów w zakresie zwrotu osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.
zobacz więcej »


Jakie uprawnienia pracownicze przysługują tylko na wniosek?

Przepisy prawa pracy przewidują szereg uprawnień dla pracownika. Duża część z nich przysługuje mu bez względu na to, czy przejawia chęć ich wykorzystania. Takim obligatoryjnym uprawnieniem jest przykładowo urlop wypoczynkowy, który powinien być udzielony niezależnie od tego, czy zatrudniony jest tym zainteresowany. Czasami jednak, aby skorzystać z określonego uprawnienia, pracownik musi pierwszy wykazać inicjatywę.
zobacz więcej »


Prawidłowe naliczanie opłat środowiskowych oraz opłaty produktowej w 2010/2011 r. z uwzględnieniem wprowadzonych zmian przepisów prawa

Szkolenia w Warszawie (12 października) i Poznaniu (13 października)
zobacz więcej »


Ułatwienia w podjęciu działalności gospodarczej

Znowelizowane przepisy ustawy z 18 marca 2010 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych stały się bardziej liberalne wobec osób, które zdecydują się zrezygnować z etatu i przejść na samozatrudnienie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Składki na ubezpieczenie żony zmniejszą podatek

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, z przepisów wynika, że za osobę współpracującą z osobą prowadzącą pozarolniczą działalność składkę oblicza, odprowadza i finansuje ze środków własnych osoba prowadząca pozarolniczą działalność.
zobacz więcej »


Jak często inwentaryzować maszyny?

Firma ma w ewidencji księgowej środki trwałe (maszyny), które wykorzystuje w prowadzonej działalności gospodarczej. – Czy musimy je inwentaryzować co rok? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Od rozstrzygnięcia ZUS lepiej się odwołać

Jeżeli ubezpieczony nie odwołał się od decyzji do sądu, to stanie się ona prawomocna. A to oznacza, że w razie kolejnego sporu sąd będzie musiał uwzględniać wynikający z niej stan prawny.
zobacz więcej »


PKPP Lewiatan: wypłata rent tylko dla osób niezdolnych do pracy

Nawet 10 mld zł zyskałby budżet w 2011 r., gdyby rząd zdecydował się na ograniczenie i likwidację niektórych ulg, większą obniżkę zasiłku pogrzebowego czy zawężenie waloryzacji rent i emerytur do stopnia inflacji. Takie wyliczenia przedstawiła organizacja pracodawców PKPP Lewiatan – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Utrata dokumentacji podatkowej w zdarzeniach losowych

Utrata dokumentacji podatkowej to spory kłopot. Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Ważne, by jak najszybciej zawiadomić o tym urząd skarbowy i podjąć próbą jej odtworzenia.
zobacz więcej »


Umowa o pracę, czy działalność gospodarcza?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, podatnik musi sam zdecydować, co się bardziej opłaca: praca na etat i prawo do ulg czy podatek liniowy bez ulg, ale za to z wyższymi kosztami.
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-30 12:23Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.