.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Płaca minimalna w 2011 roku

Info Baza (2010-10-06), autor: Info Baza

Płaca minimalna w 2011 roku

Rząd  ustalił wczoraj wysokość płacy minimalnej na 2011 rok. Wzrośnie ona o 69 złotych i wyniesie 1386 zł.
zobacz więcej »


Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji (...) zakończyła obrady

Niestety, nasze przeczucia okazały się prawdziwe – wprawdzie po momentami burzliwej dyskusji – komisja pozytywnie zaopiniowała projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w wersji zaproponowanej przez posłów.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Bydgoszczy (14 października 2010 r.), Poznaniu (15 października), Wrocławiu (21 października), Warszawie (22 października)
zobacz więcej »


Podróże służbowe: szef rozliczy opłaty za hotel, ale musi mieć fakturę

Gdy pracownicy w podróży służbowej wykonują zadania zlecone przez pracodawcę, ten może wrzucić do kosztów prowadzonej działalności wydatki związane z tymi wyjazdami. Musi tylko pamiętać, aby je odpowiednio udokumentować.
zobacz więcej »


Podstawy prawne dodatkowych uprawnień pracowniczych osób niepełnosprawnych

Aby korzystać z uprawnień pracowniczych przewidzianych dla osób niepełnosprawnych, trzeba posiadać ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Obecnie w Polsce funkcjonują dwa systemy orzecznicze: system powiatowych i wojewódzkich zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności oraz system orzeczniczy ZUS – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wpływ przekształceń prawnych firmy na zobowiązania podatkowe

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, przepisy podatkowe stanowią, że zaliczkę za ostatni miesiąc roku podatkowego należy zapłacić w wysokości podwójnej zaliczki za miesiąc przedostatni do 20 dnia ostatniego miesiąca. Jeśli rok podatkowy jest zgodny z kalendarzowym, to firma płaci do 20 grudnia podwójną zaliczkę za listopad. Jeśli zaś kończy się np. w sierpniu, to do 20 sierpnia trzeba zapłacić podwójną zaliczkę za lipiec.
zobacz więcej »


Jak podnieść kwalifikacje pracowników i skorzystać na podatku?

Finansowanie szkolenia pracowników podnoszącego ich wiedzę i umiejętności zawodowe pociąga za sobą także określone konsekwencje podatkowe – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy zmiany w ustawie o rehabilitacji wpłyną na liczbę zatrudnionych niepełnosprawnych?

Zmiany przepisów regulujących pomoc na zatrudnianie osób niepełnosprawnych spowodują, że będą oni zwalniani z pracy, a ich pracodawcy mogą zbankrutować – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, w wywiadzie z Andrzejem Malinowskim, prezydentem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.
zobacz więcej »


Wydatki na remont są kosztem od razu, inwestycje trzeba amortyzować

Jeśli zakres prac wykonanych w budynku firmowym ma na celu jedynie jego remont, to wydatki takie można zaliczyć bezpośrednio w ciężar kosztów uzyskania przychodów. Inaczej jest, gdy wykonane prace mają charakter inwestycyjny, wtedy rozliczane są na innych zasadach, poprzez odpisy amortyzacyjne.
zobacz więcej »
dodano: 2010-10-06 12:45Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.