.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kiedy stosować krajowe i międzynarodowe standardy rachunkowości?

Jednostki prowadzące księgi rachunkowe stosują przepisy ustawy o rachunkowości. Regulacje z niej wynikające są jednak niekiedy bardzo ogólne i niejasne. Szczegóły dotyczące przyjętych rozwiązań jednostka powinna określić w dokumentacji zasad (polityki) rachunkowości. Pomocne w formułowaniu sposobu kwalifikacji zdarzeń, ich wyceny i ujęcia w księgach rachunkowych mogą okazać się krajowe lub międzynarodowe standardy rachunkowości.
zobacz więcej »


VAT naliczony kosztem podatkowym (cz. II)

Ustawodawca pozwala w określonych przypadkach na zaliczenie podatku naliczonego do kosztów uzyskania przychodów. Stosowanie przepisów dopuszczających to prawo w połączeniu z przepisami o podatku od towarów i usług czasami nastręcza problem. Dotyczy to m.in. sytuacji rezygnacji z prawa do odliczenia podatku VAT.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Bydgoszczy (14 października 2010 r.), Poznaniu (15 października), Wrocławiu (21 października), Warszawie (22 października)
zobacz więcej »


Zmiany w ustawie o rehabilitacji – POPON zaktualizował opracowanie

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych poprawiła dwa błędy w opracowaniu opublikowanym 6 października 2010 r. Pierwszy dotyczył wysokości płacy minimalnej obowiązującej w grudniu 2009 r. zamiast 1276 zł, wskazaliśmy 1275 zł. Drugi błąd dotyczył planowanej daty wejścia w życie nowego brzmienia art. 28 ustawy o rehabilitacji, którą jest lipiec 2012, a nie jak podał POPON styczeń 2011.
zobacz więcej »


Drakońskie cięcia w dofinansowaniach dla osób niepełnosprawnych

Posłowie w bezmyślny sposób chcą zabić rynek pracy osób niepełnosprawnych – czytamy w Gazecie Wyborczej w artykule Andrzeja Malinowskiego, prezydenta Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.
zobacz więcej »


Ustawa o odpadach – tekst jednolity

W Dzienniku Ustaw nr 185 z 5 października 2010 r.  (poz. 1243) ukazało się Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o odpadach, a wraz z nim jednolity tekst ustawy z 27 kwietnia 2001 r.
zobacz więcej »


Oplata środowiskowa to koszt operacyjny

Opłatę za korzystanie ze środowiska można ująć w księgach rachunkowych jako koszt na koncie 450 – podatki i opłaty.
zobacz więcej »


Dla kogo wyższe koszty podatkowe

Tylko praca twórcza, czyli niepowtarzalna, mająca indywidualny charakter oraz spełniająca przesłanki utworu, daje prawo do korzystania z 50 proc. kosztów uzyskania przychodu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Urlop macierzyński: okres płatności świadczenia można wydłużyć

Matka ma prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego i pobierania za ten czas zasiłku. Aby tak się stało, musi złożyć pracodawcy wniosek z siedmiodniowym wyprzedzeniem.
zobacz więcej »


Na kim ciąży obowiązek finansowania niedyspozycji zdrowotnej personelu

30 listopada pracodawcy ustalają liczbę zatrudnionych zgłaszanych do ubezpieczenia chorobowego. Od tego zależy, czy sami będą płacić zasiłki za zwolnienia lekarskie pracowników i zleceniobiorców, czy zrobi to za nich ZUS.
zobacz więcej »

dodano: 2010-10-11 11:50Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.