.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe wzory zeznań podatkowych za 2010 r.

Info Baza (2010-10-14), autor: Info Baza

Nowe wzory zeznań podatkowych za 2010 r.

Ministerstwo Finansów 23 września 2010 r. przedstawiło projekt rozporządzenia, który określa wzory formularzy podatkowych umożliwiające podatnikom rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2010 r.
zobacz więcej »


Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji – wersja przed drugim czytaniem w Sejmie

Komisja Spraw Społecznych i Rodziny po rozpatrzeniu projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw  wnosi o jego uchwalenie w kształcie przedstawionym w sprawozdaniu
zobacz więcej »


Oferta szkolenia językowego

Oferta obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia zamkniętego w zakresie nauki języka angielskiego w oparciu o autorski program nauki języków obcych skierowany do osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Kiedy pracodawca musi zwrócić do ZUS emeryturę lub rentę pracownika

Firma musi to zrobić, jeśli przekazała nieprawidłowe dokumenty za przechodzącego na to świadczenie pracownika, który otrzymał je nienależnie. Grożą jej też odsetki ustawowe  – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ewidencja księgowa należności zagrożonych nieściągalnością

Kłopoty z płynnością finansową dotyczą wielu polskich firm. Każda jednostka może spotkać się z problemem trudności w ściągnięciu zapłaty swojej należności od kontrahenta. W tej sytuacji po wykazaniu przychodu dla celów bilansowych i podatku dochodowego oraz naliczeniu VAT należnego nie otrzymuje środków pieniężnych zapewniających m.in. realizację obowiązków publicznoprawnych z tym związanych. Warto jednak pamiętać, że przepisy dopuszczają tymczasowe ulgi na złe długi.
zobacz więcej »


Przywileje w ciąży i podczas opieki nad dzieckiem

Ani przyszła matka, ani pracownica po porodzie nie stracą posady. Gwarancję zatrudnienia ma także osoba korzystająca z urlopu wychowawczego.
zobacz więcej »


Jakich pracowników poszukują pracodawcy

Największe szanse na pracę mają dziś doświadczeni pracownicy, po studiach i co najwyżej 40 - 45 letni – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Odpowiedzialność osób trzecich za zobowiązania podatkowe

Fiskus może żądać zwrotu podatku od osób trzecich, gdy podatnik nie wykona albo nienależycie wykona zobowiązanie podatkowe, ale również wtedy, gdy egzekucja z jego majątku jest niewystarczająca na pokrycie zaległości podatkowych. W kręgu osób, od których fiskus może próbować wyegzekwować należne mu kwoty, znajduje się nie tylko małżonek podatnika, ale i inne bliskie mu osoby – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Księgi rachunkowe otwiera się do 15 stycznia

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, spółki cywilne osób fizycznych, a także osoby fizyczne, spółki jawne osób fizycznych, spółki partnerskie oraz spółdzielnie socjalne, których przychody netto w 2010 roku przekroczą 4 784 400 zł, od stycznia 2011 będą musiały prowadzić księgi rachunkowe. Obecny limit prowadzenia ksiąg rachunkowych wynosi 1,2 mln euro i przelicza się go po średnim kursie NBP z 30 września.
zobacz więcej »


Emeryci oddadzą etaty młodym?

Jak donosi Rzeczpospolita, rząd chce, by przed przejściem na emeryturę trzeba było rezygnować z zatrudnienia. Taką nowelizację przepisów emerytalnych przewiduje projekt zmian w ustawie o finansach publicznych.
zobacz więcej »


dodano: 2010-10-14 12:21Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.