.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Święto Trzech Króli i inne zmiany w Kodeksie pracy

Info Baza (2010-10-18), autor: Info Baza

Święto Trzech Króli i inne zmiany w Kodeksie pracy

Informacja Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ustawy z dnia 24 września 2010 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (w zakresie dotyczącym zmian w Kodeksie pracy).
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia we Wrocławiu (21 października), Warszawie (22 października)
zobacz więcej »


Sposób ustalania wynagrodzenia za dni wolne na poszukiwanie pracy

W jaki sposób obliczyć wynagrodzenie za udzielone pracownikowi zwolnienie na poszukiwanie pracy?
zobacz więcej »


Uważajmy na limit 30-krotności przy składkach na ubezpieczenia

Pracodawcy mają pilnować rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, aby nie doszło do jej przekroczenia. Gdy tak się stanie, będą korygować dokumenty, a podwładnemu zwracać nadpłacone kwoty.
zobacz więcej »


Rachunek kosztów wyłącznie w zespole 5

Jednostki zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości ustalają we własnym zakresie sposób ewidencjonowania kosztów podstawowej działalności operacyjnej. Przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie należy uwzględnić wiele kryteriów, w tym w szczególności rodzaj i rozmiar działalności.
zobacz więcej »

Pieniądze z OFE załatają dziurę budżetową?

Minister pracy Jolanta Fedak ma pomysł, jak ratować kraj przed rosnącym zadłużaniem. Proponuje dziurę w finansach państwa zasypać pieniędzmi Polaków odkładanymi na starość w funduszach emerytalnych – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie” w obronie zakładów pracy chronionej i uprawnień niepełnosprawnych pracowników

Kolejny raz stowarzyszenie wypowiada się w sprawnie nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...), tym razem w sposób bardzo zdecydowany krytykując ostatnie opinie ekspertów Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”. Poniżej publikujemy pełną treść pisma SOS „Podkarpacie”.
zobacz więcej »


Czy rząd oszukuje Polaków?

Rząd zadłuża kraj i jednocześnie oszukuje Polaków, nie mówiąc im prawdy o przedzawałowym stanie finansów publicznych. Zamiast reform podnosi podatki. Co się stało z liberalnymi hasłami gospodarczymi, które kiedyś PO niosła na sztandarach – pyta Krzysztof Rybiński na łamach Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wiążące interpretacje dostaniemy nie tylko w zakresie podatków

Przedsiębiorca może złożyć do właściwej instytucji wniosek o wydanie pisemnego wyjaśnienia tylko w jego indywidualnej sprawie.
zobacz więcej »

dodano: 2010-10-18 11:56Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.