.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nie wszystkie wygrane w konkursach są zwolnione od PIT

Rzeczpospolita (2010-10-20), autor: Rzeczpospolita, oprac.: GR

Aby wygrana mogła być zwolniona od podatku dochodowego, konkurs nie tylko powinien być organizowany, ale i ogłaszany za pomocą środków masowego przekazu – czytamy w Rzeczpospolitej.
 
Spółka wystąpiła z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej. Podała, że organizuje konkurs w celu rozwoju przedsiębiorczości. Konkurs jest skierowany wyłącznie do doradców wymienionych w regulaminie instytucji finansowych.

Sprawa znalazła finał w sądzie.

Jak informuje „Rz”, zdaniem WSA w Szczecinie (I SA/Sz 581/10), opisywane przez spółkę przedsięwzięcie nie wykazuje takich cech, które pozwalałyby je wykluczyć z pojęcia „konkursu” w jego potocznym rozumieniu przyjętym w języku polskim.

WSA przypomniał, że zgodnie z art. 21 ust 1 pkt. 68 ustawy o PIT, wolna od podatku dochodowego jest wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przez środki masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową – jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty 760 zł.

Spółka nie należy do instytucji zaliczanych do środków masowego przekazu, jest bowiem firmą, której przedmiot działalności związany jest głównie z działalnością finansową. Konkurs nie jest też z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu. Nie ma zatem do niego zastosowania art. 21 ust 1 pkt. 68 ustawy o PIT.

Pobierz pełną treść wyroku »

Więcej w Rzeczpospolitej z 20 października 2010 r.


dodano: 2010-10-21 10:22Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.