.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

VAT: Zerwanie umowy telekomunikacyjnej bez podatku

Rzeczpospolita (2010-10-22), autor: Mateusz Maj, oprac.: GR

Spółka zwróciła się do organu podatkowego z pytaniem, czy opłata za rozwiązanie umowy z dostawcą usług telekomunikacyjnych bez zachowania terminów wypowiedzenia jest opodatkowana VAT. Opłatę taką przewiduje art. 71a prawa telekomunikacyjnego w razie przeniesienia przydzielonego numeru do innego operatora – czytamy w Rzeczpospolitej.

Samo przeniesienie jest z mocy prawa bezpłatne, ale spółce przysługuje opłata, będąca swego rodzaju rekompensatą za skrócenie terminu wypowiedzenia przewidzianego w umowie. Wątpliwości spółki dotyczyły tego, czy w takich okolicznościach ma ona obowiązek wystawienia faktury.

Po niekorzystnej dla spółki interpretacji  IS w Warszawie (nr IPPP1-443-654/09-4/JL), WSA w Warszawie w dniu 20 października 2010 r. (III SA/Wa 305/10) stwierdził, że opłata ma charakter odszkodowawczy i w związku z tym nie podlega VAT. Za opodatkowaną usługę można by było uznać tolerowanie rozwiązania umowy, gdyby uprawnienie takie nie wynikało z ustawy.

Więcej w Rzeczpospolitej z 22 października 2010 r.



dodano: 2010-10-25 11:41







Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.