.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

"Nowe" PKWiU dla VAT

Info Baza (2010-10-25), autor: Info Baza

„Nowe” PKWiU dla VAT

Nowelizacja ustawy o VAT przyjęta przez Sejm w dniu 24 września 2010 r. ma na celu m.in. dostosowanie przepisów o VAT do klasyfikacji obowiązującej w statystyce (PKWiU z 2008 r.). Obecnie w zakresie VAT obowiązuje PKWiU wprowadzona rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 1997 r.
zobacz więcej »


Gdy kilometrówka limituje koszty

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na wykorzystywanie w działalności gospodarczej samochodów osobowych niebędących składnikami majątku firmy. Z użytkowaniem takich aut wiąże się szereg obostrzeń dotyczących kosztów podatkowych.
zobacz więcej »


Co mogą ustawy?

W Polsce za duże pieniądze kupuje się miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością, dla urzędów osoby te nie są atrakcyjnymi kandydatami do zatrudnienia, a posługujący się językiem migowym wykluczeni są w wielu sferach życia. Najwyższy czas to zmienić, a służyć temu mają zmiany w prawie. Zaprezentowano je podczas konferencji „Sprawni w pracy. Nowelizacja prawa a zatrudnienie osób niepełnosprawnych”, zorganizowanej 21 października w Warszawie przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Integrację.
zobacz więcej »


Zwolnienie w trakcie długiego chorobowego bez ryzyka przegranej w sądzie

Jak donosi Rzeczpospolita, zgodnie z art. 8 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego (...) zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy z powodu choroby, nie dłużej niż przez 182 dni, a jeżeli niezdolność została spowodowana gruźlicą lub występuje w trakcie ciąży – 270 dni.
zobacz więcej »


Wspólnicy odpowiadają za długi składkowe spółki jawnej bez ograniczeń

Odchodzący ze spółki jawnej nie może spać spokojnie. ZUS może zażądać od niego pokrycia zaległości składkowych za okres, kiedy był jeszcze wspólnikiem.
zobacz więcej »


Jak księgujemy kredyty i pożyczki

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zobowiązanie z tytułu zaciągniętego kredytu ujmuje się na koncie „kredyty bankowe” po stronie Ma, natomiast po stronie Winien tego konta ewidencjonuje się spłatę kredytu.
zobacz więcej »


VAT: Zerwanie umowy telekomunikacyjnej bez podatku

Spółka zwróciła się do organu podatkowego z pytaniem, czy opłata za rozwiązanie umowy z dostawcą usług telekomunikacyjnych bez zachowania terminów wypowiedzenia jest opodatkowana VAT. Opłatę taką przewiduje art. 71a prawa telekomunikacyjnego w razie przeniesienia przydzielonego numeru do innego operatora – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


VAT: Nota księgowa nie uprawnia do korekty

Jak donosi Rzeczpospolita, nie można obniżyć obrotu ze sprzedaży towarów na podstawie noty księgowej od kontrahenta, któremu została wypłacona premia pieniężna z tytułu realizacji umownie określonej wielkości obrotów.
zobacz więcej »


Sędzia sportowy nie rozlicza się tak jak przedsiębiorca

Z odpowiedzi Ministra Finansów na interpelację poselską nr 17705 wynika, że otrzymywane przez sędziego sportową wynagrodzenie to przychód z działalności wykonywanej osobiście, o którym mówi art. 13 pkt 2 ustawy o PIT. Wyklucza to zakwalifikowanie ich do przychodów z działalności gospodarczej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-10-25 12:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.